stadion gkm

i

Autor: Łukasz Piekarski Stadion GKM-u Grudziądz mieści się przy Hallera 4

Żużel

Wielkie ściganie przy Hallera 4. Na stadionie GKM-u Grudziądz pojawią się gwiazdy żużla

2024-02-08 9:37

Stadion GKM-u Grudziądz będzie gościć uczestników 2 rundy cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Europy w sezonie 2024. Imprezę zaplanowano na 20 lipca.

Grudziądz znalazł się na mapie rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca w Europie! Tauron Speedway Euro Championship składa się z czterech rund. Druga z nich odbędzie się na torze przy Hallera 4.

Cieszę się, że impreza tak dużego formatu zagości w Grudziądzu. W historii grudziądzkiego żużla nie organizowaliśmy zawodów większej rangi. Grudziądz w sezonie 2024 będzie stolicą europejskiego speedway’a. Poza walką w TAURON SEC zorganizujemy także Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasze miasto i klub otrzymuje coraz większe żużlowe wydarzenia, dlatego chcemy podziękować firmie OneSport za zaufanie. Wierzę, że rywalizacja w europejskim czempionacie na Hallera 4 przyniesie wiele sportowych emocji i wrażeń dla fanów - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, włodarz grudziądzkiego klubu, Marcin Murawski.

Cykl wystartuje już 6 czerwca na torze w węgierskim Debreczynie. Później (20 lipca) impreza przeniesie się właśnie do Grudziądza. 24 sierpnia w trzeciej rundzie żużlowcy powalczą w niemieckim Gustrow. A na zakończenie mistrzostw zmierzą się (ponownie w Polsce) na torze w Chorzowie (21 września).

Tytuł Indywidualnego Mistrza Europy bronił będzie Mikkel Michelsen.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Shorts SPORT Szpakowski