olimpiaunia wygrana

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzanie wygrali i awansowali do grupy mistrzowskiej

Wielki mecz Olimpii-Unii z Działdowem! Grudziądzanie zagrają w grupie mistrzowskiej

2023-01-08 19:24

Trzeci mecz w styczniu i trzecia wygrana z rzędu. Tenisiści Olimpii-Unii pokonali we własnej hali aktualnego lidera Superligi (niepokonany dotąd zespół) Dekorglass Działdowo 3:1. To zwycięstwo pozwoliło grudziądzanom awansować do grupy mistrzowskiej!

Grudziądzanie do upragnionego awansu do grupy mistrzowskiej (czołowa siódemka) potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty. Zadanie było o tyle trudne, że na przeciwko stanęła drużyna Dekorglassu Działdowo, która przyjechała jako niepokonany dotąd lider tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Goście do Grudziądza przyjechali jednak bez Yoshidy Kaia i Jonathana Grotha. W zestawieniu nie zabrakło m.in. Jakuba Dyjasa.

Grudziądzanie już w pierwszym pojedynku pokazali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Lider Olimpii, Park Jeongwoo pokonał bez straty seta młodego Patryka Lewandowskiego. W drugim meczu goście doprowadzili do wyrównania. Jakub Dyjas ograł Jana Zandeckiego i na tablicy wyników mieliśmy remisowy rezultat 1:1.

W trzeciej odsłonie niedzielnego spotkania byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego pojedynku. Ibrahim Gunduz z Olimpii-Unii dwukrotnie przegrywał z Kamilem Kurowskim w setach. Ostatecznie turecki zawodnik wygrał w piątej partii 11:3 i ponownie wyprowadził grudziądzki zespół na prowadzenie w całym meczu 2:1.

O losach całej rywalizacji zadecydowało czwarte starcie. Park Jeongwoo po pierwszym secie przegrywał z Dyjasem 0:1... ale w kolejnych dwóch zdołał odwrócić losy meczu i wygrał 2:1. Tym samym pierwsza porażka Dekorglassu i awans Olimpii do grupy mistrzowskiej stały się faktem!

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1
  • Park Jeongwoo – Patryk Lewandowski 3:0 (11:7, 11:8, 11:8)
  • Jan Zandecki – Jakub Dyjas 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)
  • Ibrahim Gunduz – Kamil Kurowski 3:2 (12:14, 12:10, 13:15, 11:8, 11:3)
  • Park Jeongwoo – Jakub Dyjas 2:1 (8:11, 11:3, 11:9)

Pingpongiści z Grudziądza zakończyli rundę łącznie 4 kolejnymi wygranymi. W sumie zapisali na koncie 20 punktów i wyprzedzili Palmiarnię Zielona Góra (20 pkt), którą w listopadzie ograli 3:2.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl