przejazd kolejowy

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Koleje

Więcej światła na przejazdach przez tory kolejowe. Remonty PKP w okolicach Grudziądza

2024-07-04 7:32

Nowe urządzenia zamontowano na 12 przejazdach kolejowo – drogowych m.in. w Rypinie, Chełmży i Śliwicach. Łączny koszt prac wyniósł blisko 18 mln zł netto. Więcej informacji na eska.pl.

W ramach inwestycji pojawiły się: nowe sygnalizatory świetlne, są nowe nawierzchnie drogowa i torowa oraz energooszczędne oświetlenie LED. Prace wykonano na przejazdach w Chełmży, Rypinie, Śliwicach, Obrowie, Wałdowie Szlacheckim, Dąbrowie Chełmińskiej, Wrocławkach, Firlusie, Grzywnie, Bielczynach, Lubiczu i Małym Rudniku. Nowe urządzenia mają zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa na styku dróg z torami.

Modernizacja przejazdów została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Łączny koszt prac wyniósł blisko 18 mln zł netto. Środki na realizację zadania pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 - tłumaczy Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pociągi z Bydgoszczy będą kursować w Ghanie