remont mostu

i

Autor: Łukasz Piekarski Remont mostu potrwa dłużej niż przewidywano

Inwestycje

Remont mostu w Grudziądzu potrwa dłużej. PKP PLK podaje przyczynę opóźnień

2023-10-06 16:42

Opóźnia się remont na moście w Grudziądzu. Ten miał zakończyć się w połowie grudnia bieżącego roku. Prace potrwają jednak dłużej.

Na kolejową podróż przez Wisłę przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Remont mostu w Grudziądzu nieco się przeciąga. Wiadomo, że prowadzone obecnie prace nie zakończą się w terminie, czyli do połowy grudnia. Będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku.

Zmiana terminu zakończenia inwestycji spowodowana jest koniecznością wykonania szerszego zakresu prac. Chodzi o wymianę dodatkowych elementów konstrukcji stalowej - mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Remont rozpoczął się w połowie marca. Pytamy – na jakim etapie dziś są prace na grudziądzkim moście.

Aktualnie wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe. Wykonywana jest powłoka antykorozyjna konstrukcji stalowej oraz nowe chodniki techniczne - dodaje Przemysław Zieliński.

Mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Posłuchaj:

Cała inwestycja to koszt blisko 40 milionów złotych.​

Obecne prace nie powodują większych utrudnień w przejeździe przez most. Nieco inaczej jest w przypadku przejazdu pod mostem. Ten w okresie wakacyjnym był przez pewien czas zamknięty.

Jak się okazuje w bydgoskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie ma obecnie takich planów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl