Więcej roślin i drzew w Grudziądzu

i

Autor: UM Grudziądz

Więcej roślin i drzew w Grudziądzu

2020-11-26 19:12

Włodarze miasta stawiają na estetykę i kolory. Na ulicach Grudziądza pojawia się coraz więcej roślin, które mogą już cieszyć mieszkańców oraz naszych gości.

Przy ulicach centrum miasta w ostatnim czasie pojawiło się 10 ozdobnych donic, które zmieniają wystój Grudziądza. Włodarze miasta dokładają starań, aby pomimo zmieniających się pór roku, wciąż było kolorowo, a miasto przyciągało gości z okolic. Nowe ozdoby pojawiły się przy ulicy Mickiewicza (na przeciwko USC) oraz na ulicy Sienkiewicza (przy IV LO). Łączna wartość wspomnianych donic to ponad 6 tysięcy złotych. Już niebawem, w naszym mieście pojawią się kolejne krzewy, drzewa i rośliny.

Czym zabezpieczyć rośliny w ogrodzie przed mrozem? [WIDEO]

Wkrótce nowe nasadzenia pojawią się również w najbardziej kolorowym i urokliwym miejscu Grudziądza - Parku Miejskim przy ulicy Hallera. Będzie to aż 60 nowych drzew (30 sosen i 30 dębów). Ponadto, roślinnemu urozmaiceniu ulegnie także Rybny Rynek, ulica Wybickiego, Legionów na wysokości polikliniki, ulica Piłsudskiego i Góra Zamkowa. Miasto planuje również nasadzenie aż 8 grabów wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Sienkiewicza. Całkowity koszt wszystkich nasadzeń to ok. 70 tysięcy złotych.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]