Kalendarz Grudziądzki 2021 już dostępny

i

Autor: GTK Publikacja obecnie jest dostępna w punkcie Informacji Turystycznej

Kalendarz Grudziądzki 2021 już dostępny

2020-11-24 22:05

Od 25 lat Grudziądzkie Towarzystwo Kultury wydaje kalendarz, w którym umieszczone są najważniejsze i najciekawsze wydarzenia związane z naszym miastem. Tegoroczna premiera kolejnego tomu odbyła się online.

Każdego roku w okolicy listopada, w klubie przy ulicy Wybickiego w Grudziądzu odbywała się uroczysta premiera książki. Tym razem, musiało być inaczej, bez publiczności, bez uroczystości, artystycznych występów i oklasków. Pomimo niesprzyjających warunków, udało się zarówno wydać nowy tom, jak i przedstawić go szerszej publiczności, tym razem jednak przed ekranami monitorów. Premiera odbyła się w mediach społecznościowych i była przedstawiona w formie pogadanki, którą poprowadziła prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury - Małgorzata Ambrosius-Okońska.

Ciekawy pomysł na kalendarz ścienny w formie zegara

W kalendarzu zawsze znajdują się ciekawe publikacje i artykuły, które mają charakter lokalny. Nie brakuje tam różnorodnych postaci, czy historycznego kalendarium. Tym razem, grudziądzanie znajdą tu chociażby artykuł odnoszący się do setnej rocznicy od wizyty w naszym mieście Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Od tamtego momentu, to w Grudziądzu ważna uroczystość. Ponadto, nie zabraknie wzmianki o setnej rocznicy otwarcia polskiego teatru w niepodległym Grudziądzu. Publikacja to gratka zwłaszcza dla miłośników historii.

25 tom Kalendarza Grudziądzkiego można nabyć w punkcie Informacji Turystycznej na Głównym Rynku w Grudziądzu, a także w kasie teatru. Docelowo, będzie można zapoznać się z nim w lokalnych bibliotekach oraz muzeum.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?