remonty gmina

i

Autor: Nadesłane W budynku wielorodzinnym w Piaskach powstaną trzy lokale mieszkalne

Gmina Grudziądz remontuje i przygotowuje nowe mieszkania [AUDIO]

2020-11-23 16:30

Gmina Grudziądz przygotowuje nowe mieszkania komunalne dla swoich mieszkańców. Już niebawem nowe oblicze zyska budynek wielorodzinny w Piaskach. Powstaną tam trzy nowe lokale mieszkalne.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca

Koszt inwestycji zamknie się w granicach 500 tysięcy złotych. Gmina na ten cel uzyskała 45 % dofinansowania z Funduszu Dopłat. Pomieszczenia w najbliższych miesiącach czeka więc gruntowny remont.

Do głównego zakresu robót należą: prace rozbiórkowe, wykonanie izolacji pionowych ścian piwnicznych i fundamentowych, prace dociepleniowe, wykonanie nowego pokrycia dachu z opierzeniami blacharskim, roboty tynkarskie i elewacyjne, roboty wykończeniowe wewnętrzne, roboty instalacyjne wewnętrzne i zewnętrzne - wylicza Jacek Zyglewicz, zastępca wójta Gminy Grudziądz.

ZOBACZ TEŻ - Ulica Kruszelnickiego w Grudziądzu otwarta. Zakończył się remont i budowa mostu na Trynce [ZDJĘCIA, AUDIO]

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Mieszkanie po remoncie zostaną zajęte przez lokatorów. W pierwszej kolejności trafią tam mieszkańcy, którzy obecnie zajmują lokale znajdujące się przy gminnych instytucjach. Takich sytuacji jest dziś już coraz mniej. Odzyskiwane lokale często wykorzystywane są na potrzeby placówki, przy której się znajdują. 

Jeśli odzyskujemy lokal przy ośrodku zdrowia, przekazujemy go do ośrodka. Jeśli przy szkole, to adaptujemy je, by mogła z niego korzystać szkoła - dodaje nasz rozmówca.

Mówi Jacek Zyglewicz, zastępca wójta Gminy Grudziądz. Posłuchaj:

Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 kwietnia 2021 roku.

remont piaski

i

Autor: Nadesłane Gmina na ten cel uzyskała wysokie dofinansowanie z Funduszu Dopłat