Weronika Folmer

i

Autor: Nadesłane Weronika Folmer

Żeglarstwo

Weronika Folmer z nominacją na Mistrzostwa Świata! Obecnie zbiera pieniądze na start

2023-06-27 16:08

Weronika Folmer (Klub Sportowo-Turystyczny "Elektryk" Grudziądz) uzyskała nominację na Mistrzostwa Świata w klasie Europa. Impreza odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2023r. w Danii.

Grudziądzka żeglarka z nominacją na Mistrzostwa Świata. To Weronika Folmer z lokalnego klubu „Elektryk”. Zawodniczka otrzymała nominację do reprezentacji Polski.

Zwróciło się do mniej polskie stowarzyszenie Klasy Europa z pytaniem czy przyjmę taką nominację. Swoimi wynikami na tej klasie pokazałam, że mogę na tych mistrzostwach dobrze wypaść. Zgodziłam się na taką propozycję - mówi Weronika Folmer.

Reprezentacja Polski liczy 6 osób: trzy kobiety i trzech mężczyzn. Poniżej prezentujemy pełny skład na mistrzostwa:

  • Weronika Folmer - Klub Sportowo-Turystyczny "Elektryk" Grudziądz
  • Maksymilian Markow - YKP Kraków
  • Laura Tomikowska - ŻLKS Poznań
  • Magda Winiarska - YKP Kraków
  • Jacek Woźny - Uczniowski Klub Żeglarski "Środa"
  • Jeremi Zimny - Wolsztyński Klub Żeglarski

Weronika Folmer to Wicemistrzyni Polski w tej klasie (2022), 5-krotna Mistrzyni Polski w klasie Isa 407 (2018, 2019, 2020, 2021, 2022) oraz Mistrzyni Polski w Sprincie w klasie Laser Radial (2017), specjalizująca się w klasach jednoosobowych.

Na wyjazd potrzebne fundusze!

Grudziądzanka - prócz odpowiednich przygotowań, a te w głównej mierze ma na morzu - walczy także z kwestią finansową. Na wyjazd na mistrzostwa potrzeba sporych środków. W związku z tym uruchomiona została zbiórka pieniędzy.

LINK DO ZBIÓRKI

O przygotowaniach Weroniki posłuchacie także w poniższej rozmowie:

O przygotowaniach i nominacji na Mistrzostwa Świata mówi Weronika Folmer z KST Elektryk Grudziądz. Posłuchaj:

Weronikę Folmer pod względem przygotowania motorycznego oraz mentalnego prowadzi Marlena Wawrzyniak - wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski w Armwrestlingu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl