warcholak

i

Autor: Olimpia Grudziądz Marcin Warcholak (na zdjęciu) był kapitanem Olimpii Grudziądz w poprzednim sezonie

PIłka Nożna

Trzesięnie ziemi w Olimpii Grudziądz. Jest nowy trener. Odchodzi kapitan drużyny!

2023-06-26 20:43

Do dużych zmian dochodzi w Olimpii Grudziądz. Kilka dni temu informowaliśmy o odejściu z klubu dotychczasowego szkoleniowca, Bogusława Baniaka. Teraz wiadomo, że klub nie przedłuży kontraktu z kapitanem, Marcinem Warcholakiem. Zdaje się, że to nie koniec roszad kadrowych.

Jako pierwszy z grudziądzkim zespołem pożegnał się dotychczasowy trener Olimpii, Bogusław Baniak. Działacze klubu zdecydowali, że nie przedłużą umowy z doświadczonym szkoleniowcem.

To była decyzja obu stron - tak komentował to jeszcze w ubiegłą środę prezes Olimpii, Tomasz Asensky.

Tomasz Asensky z Olimpii Grudziądz o odejściu trenera Bogusława Baniaka. Posłuchaj:

Kilka chwil później sztab trenerski "Biało-zielonych" opuścił również II trener, Marek Stepnowski. To właśnie jego - wielu kibiców widziało w roli następcy Bogusława Baniaka. Stepnowski zdecydował się jednak na zmianę barw klubowych i w sezonie 2023/2024 będzie pracował w GKS Katowice.

W grudziądzkim klubie zdecydowano się na kontynuację współpracy jedynie z Danielem Łebkiem. Wciąż pozostaje otwarta kwestia dalszego angażu trenera bramkarzy, Daniela Osieckiego.

W sztabie trenerskim Olimpii pojawiły się więc nowe nazwiska. Trenerem "Biało-zielonych" na sezon 2023/2024 został Dominik Czajka. Kim jest?

Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2004 roku. Większość czasu poświęcił na szkolenie młodzieży w Lechii Gdańsk. Później pracował także z drużyną rezerw. W poprzednim sezonie był szkoleniowcem trzecioligowej Cartusii Kartuzy, z którą zajął ostatecznie jedenaste miejsce w lidze (rywal Olimpii). Do jego sztabu dołączył Artur Kosznicki - w ubiegłym sezonie pracował jako asystent Dominika Czajki w Kartuzach.

Kapitan bez kontraktu

Duże poruszenie wśród kibiców Olimpii wywołała inna decyzja władz klubu. Kilka godzin po ogłoszeniu nazwiska nowego trenera poinformowano o braku porozumienia z kapitanem drużyny, Marcinem Warcholakiem.

Umowa wygasa z dniem 30 czerwca 2023 roku i nie zostanie przedłużona - czytamy w krótkim komunikacie klubu.

Ta wiadomość zbulwersowała większość kibiców. W mediach społecznościowych zawrzało.

"Nie tak się traktuje Kapitana", "Ogromna strata dla środowiska piłkarskiego w Grudziądzu", "Wywalczył wspólnie z resztą drużyny awans a wy mu proponowaliście obniżkę pensji", "Gorszego błędu nie można było zrobić" - to tylko niektóre komentarze ze strony kibiców.

Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądała kadra grudziądzkiego zespołu. Z częścią zawodników umowy zostały już przedłużone. Zakontraktowano także nowych graczy, to m.in. Mateusz Sopoćko, czy Kamil Niewiadomski.

O tym - kto już przedłużył umowy z "Biało-zielonymi" piszemy w poniższym artykule.

Piłkarze wrócą do treningów

Pierwszy trening zespołu Dominika Czajki zaplanowany jest na 30 czerwca. W trakcie przygotowań do sezonu 2023/2024 Olimpia Grudziądz rozegra trzy mecze kontrolne. Sparingpartnerami będą: Olimpia Elbląg, GKS Wikielec oraz Elana Toruń.

olimpia plan

i

Autor: Olimpia Grudziądz Plan sparingów Olimpii Grudziądz

Grudziądzanie rozgrywki drugiej ligi rozpoczną 22/23 lipca na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl