Weronika Folmer

i

Autor: Facebook / KST Elektryk Grudziądz Weronika Folmer

Żeglarstwo

Weronika Folmer wystąpiła na Mistrzostwach Świata. Najlepsza ze startujących Polek!

2023-07-18 17:00

Zawodniczka KST Elektryk Grudziądz, Weronika Folmer jest już po Mistrzostwach Świata w klasie Europa. W zmaganiach, które rozegrano w Danii zajęła 20. miejsce - najwyższe wśród Polek.

Regaty mistrzowskie w Danii zakończyły się w zeszły piątek (14 lipca). W gronie 6-osobowej reprezentacji Polski wystąpiła zawodniczka Elektryka Grudziądz, Weronika Folmer.

Przez pięć dni regat rozegrano 9 wyścigów floty kobiecej i 8 wyścigów floty męskiej. W trakcie zawodów panowały bardzo zróżnicowane warunki.

Polskę reprezentowało sześcioro zawodników. Najlepszy z Polaków w męskiej flocie był Jeremi Zimny (Wolsztyński Klub Żeglarski), który zajął 14 miejsce. We flocie kobiecej Weronika była najlepsza z Polek.

Jak na pierwszy start w Mistrzostwach Świata wynik jest bardzo dobry - czytamy na stronie klubowej grudziądzkiego Elektryka.

Kolejne starty w Polsce

Tuż po powrocie do kraju - Weronik Folmer wraz z lokalnymi zawodnikami wzięła udział w 9. Bałtyckim Pucharze Klas w Koszalinie. Poniżej poszczególne wyniki.

  • Oskar Szpręglewski pierwszy w klasie Isa 407 open
  • Paulina Piotrowska trzecia w klasie Isa 407 open
  • Zosia Kozak druga w klasie Optimist gr.B wśród dziewczynek
  • Adaś Nogalski piąty w klasie Optimist gr.B wśród chłopców
  • Weronika Folmer trzecia w klasie Europa open

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl