tenis olimpia unia

i

Autor: Pixabay Grudziądzanie mają już cztery wygrane w tym sezonie

Weekend na piątkę! Kolejna wygrana Olimpii-Unii Grudziądz stała się faktem!

2022-10-31 0:38

Dwa wygrane mecze i pięć punktów do tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Tak wyglądał weekend zawodników Olimpii-Unii Grudziądz. Najpierw była wygrana z Politechniką Rzeszów 3:1, a później z Villa Verde Olesno 3:2.

Grudziądzanie spotkanie w Oleśnie rozpoczęli podobnie jak do tego w Rzeszowie - czyli od porażki. W pierwszym meczu Łukasza Sokołowskiego po emocjonujących wymianach w pierwszym i trzecim secie pokonał Kwangil Baek.

W drugiej partii Olimpia-Unia doprowadziła do szybkiego wyrównania. Park Jeongwoo bez większych problemów ograł Rafała Tatarczucha 3:0.

Trzecia odsłona niedzielnego pojedynku to kolejna wygrana zawodnika grudziądzkiego zespołu. Drugie zwycięstwo w miniony weekend zanotował Ibrahim Gunduz. Tym razem turecki tenisista ograł Artura Białka 3:1.

W czwartym meczu dość nieoczekiwanej porażki doznał Park Jeongwoo. Koreańczyk po zaciętej batalii przegrał z Kwangilem Baekiem 1:2 i o losach spotkania miała zadecydować piąta partia, czyli gra deblowa.

Ostatni akt niedzielnego spotkania ponownie zakończył się po myśli Olimpii-Unii. Duet gości: Jan Zandecki i Ibrahim Gunduz pokonał Artura Białka i Rafała Tatarczucha 2:0. Grudziądzanie tym samym wygrali 3:2 i do ligowej tabeli zainkasowali dwa oczka.

Wyniki poszczególnych pojedynków:
  • Baek Kwangil – Łukasz Sokołowski 3:0 (15:13, 11:5, 12:10)
  • Rafał Tatarczuch – Park Jeongwoo 0:3 (5:11, 3:11, 6:11)
  • Artur Białek – Ibrahim Gunduz 1:3 (8:11, 11:9, 5:11, 3:11)
  • Baek Kwangil – Park Jeongwoo 2:1 (12:10, 7:11, 11:3)
  • Rafał Tatarczuch/Artur Białek – Ibrahim Gunduz/Jan Zandecki 0:2 (4:11, 9:11)

Olimpia-Unia po tej wygranej przesunęła się na siódme miejsce w tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 18 listopada we własnej hali przy Piłsudskiego 14. Ich rywalem będzie Akademia Zamojska Zamość.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ewa Krawczyk wspomina męża Krzysztofa