mks grudziadz

Autor: Pixabay Obecny bilans grudziądzkiego zespołu to dwie wygrane i dwie porażki

Przegrana MKS-u Grudziądz. "Porażka na własne życzenie"

2022-10-30 12:44

MKS Grudziądz z drugą porażką w tym sezonie. Tym razem lokalny zespół przegrał na wyjeździe z Tytanami z Wejherowa 28:29... choć do przerwy prowadził 17:10.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało, że grudziądzanie przegrają mecz w Wejherowie. MKS pewnie prowadził 17:10 - w głównej mierzy dzięki dobrej skuteczności pod bramką rywali i świetnym paradom bramkarza, Mateusza Knopika.

Po zmianie stron do grudziądzkiego zespołu wkradło się sporo niedokładności i niewymuszonych błędów. Gospodarze wykorzystywali praktycznie każdy z nich doprowadzając w samej końcówce do remisu. Na pięć sekund przed kończącą syreną Tytani zadali decydujący cios i wygrali 29:28.

Najskuteczniejszym zawodnikiem grudziądzkiego MKS-u ponownie był Paweł Kruszewski, który zdobył 8 bramek. Po 5 dorzucili Maks Chyła i Damian Nowak.

Po drugiej porażce w tym sezonie grudziądzanie zajmują szóstą pozycję w tabeli grupy A - pierwszej ligi. Kolejny mecz MKS rozegra 6 listopada we własnej hali z SMS ZPRP I Kwidzyn. Początek o godzinie 15.