szlachetna paczka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W tym roku główny punkt akcji ponownie zlokalizowano na grudziądzkiej Marinie

Weekend cudów w Grudziądzu. Wręczono kolejne „Szlachetne Paczki”! [ZDJĘCIA]

2021-12-12 18:28

To był kolejny weekend cudów w Grudziądzu. Za nami tegoroczny finał ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze z naszego miasta ponownie zakasali rękawy i przyłączyli się do działania. Prezenty trafiły do 23 rodzin.

W tym roku rejon grudziądzki liczył 18 wolontariuszy, którzy w trakcie trwania przygotowań do finału odwiedzili 57 rodzin. 23 z nich zostały włączone do akcji i obdarowane prezentami podczas tzw. „weekendu cudów”.

To ma być mądra pomoc. Chcemy by była ona impulsem do potencjalnej zmiany w przyszłości. Co do samej paczki, to skupiamy się na tym by zaspokoić podstawowe potrzeby każdej z rodzin – mówi Piotr Rohde, lider akcji w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Otwierają swoje serca na bezinteresowną pomoc. W Grudziądzu wyróżniono wolontariuszy

W tym roku o darczyńców było ciężej niż w latach ubiegłych.

Najprawdopodobniej było to spowodowane pandemią koronawirusa. Wiele szkół wycofało się w tym roku z organizacji paczki. Niektóre oczywiście zostały – dodaje szef grudziądzkich wolontariuszy.

Weekend cudów - Spełnione marzenie

I wcale nie chodzi tutaj o obdarowaną rodzinę. Jak się okazuje sam wolontariat w Szlachetnej Paczki może być marzeniem. Tak było w przypadku Oliwii Chrzanowskiej, która do akcji przyłączyła się po raz pierwszy.

Nie żałuję, że się przyłączyłam w tym roku. Lubię święta i ten klimat wokół nich. Do tego w trakcie rozmów z rodzinami pojawiają się ogromne emocje. Teraz, gdy wozimy im paczki dochodzą do tego łzy wzruszenia i radość – opowiada z wyraźnym uśmiechem na twarzy Oliwia.

Z inną historią do drużyny wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” przyszedł Piotr Wódka (również po raz pierwszy). Jak sam twierdzi – wcześniej sam korzystał z takiej formy pomocy i teraz nadszedł czas, by się odwdzięczyć.

Chciałem zobaczyć jak wygląda to od strony wolontariusza. Muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Mamy wspaniałą i zgraną drużynę. Każdy każdemu pomagał – dodaje Piotr.

Weekend cudów – Impuls do zmiany

Główną ideą „Szlachetnej Paczki” ma być mądra pomoc. Chodzi o impuls, który ma prowadzić do zmiany na lepsze. I to pomimo że obecnie, sytuacja życiowa jest bardzo trudna.

Gdy mąż żył, to radziliśmy sobie. Po jego nagłej śmierci została z kredytami i wszystko się mocno skomplikowało. Bardzo dziękuję wolontariuszom, darczyńcom i panu Piotrowi za te prezenty – mówi mocno wzruszona pani Aniela, do której trafiła w tym roku jedna z 23 „Szlachetnych Paczek”.

Jak sama dodaje, w przyszłości, gdy tylko stanie na nogi, sama będzie chciała wesprzeć akcję.

Całej relacji z tegorocznego finału "Szlachetnej Paczki" w Grudziądzu posłuchacie już w poniedziałkowym magazynie wieczornym w Radiu Eska Grudziądz. Początek o 21:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH