michal cywinski olimpia grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Olimpia Grudziądz Michał Cywiński jesienią strzelił trzy bramki dla grudziądzkiej Olimpii

Michał Cywiński: Runda jesienna na duży plus [WYWIAD]

2021-12-12 12:21

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii są już na wyczekiwanych urlopach. "Biało-zieloni" rundę jesienną zakończyli na pierwszym miejscu w swojej grupie ligowej. Ponadto w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski awansowali do ćwierćfinału. Swoje pierwsze pół roku przy Piłsudskiego 14 w rozmowie z eska.pl podsumowuje Michał Cywiński.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Po jesiennej części sezonu jesteście liderem w swojej grupie ligowej. Przewaga jest niewielka, ale to zawsze coś.

Michał Cywiński (Olimpia Grudziądz): Wydaje mi się, że tabela w pełni odzwierciedla to, jak wyglądała ta runda. Zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, choć przewaga nie jest duża. Celem jest to, żebyśmy awansowali w tym sezonie i na razie wygląda to nieźle. Wiadomo, że przydarzyło się kilka wpadek, natomiast ugólniając, myślę że runda na duży plus.

Co trzeba poprawić wiosną, żeby było jeszcze lepiej niż jesienią?

Myślę, że poziom koncentracji i poziom skupienia z rywalami przynajmniej teoretycznie słabszymi. Mieliśmy także bardzo dużo dobrych elementów i jeśli tylko podtrzymamy je na takim poziomie jak jesienią, to jestem przekonany, że awans będzie w naszym zasięgu.

ZOBACZ TEŻ - Adrian Karankiewicz: Mogliśmy mieć większą przewagę [WYWIAD]

Było pytanie o ligę, teraz będzie o Puchar Polski. W tych rozgrywkach jesteście prawdziwą rewelacją.

Te rozgrywki to dla nas duża radość. Wygraliśmy ten ostatni mecz po naprawdę ciężkim boju, do tego w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Pokazaliśmy charakter, goniliśmy dwa razy wynik, ostatecznie wygraliśmy w karnych. Tak jak powiedziałem na początku, to duża radość.

Jak współpracuje ci się na boisku z Jakubem Bojasem?

Czujemy się wzajemnie na boisku i było to widać w rundzie jesiennej. Kuba strzelił w pierwszej części sezonu 15 bramek i jest w bardzo dobrej dyspozycji. Oby tak samo było na wiosnę.

W kadrze prócz z zawodników doświadczonych jest także wielu tych młodych, m.in. z Akademii Piłkarskiej Olimpii. Jak dogadujecie z tymi zawodnikami, którzy mają o wiele mniej doświadczenia od was?

Myślę, że ci chłopcy, którzy wchodzili do zespołu, grali w nim pokazali się z bardzo dobrej strony. Jest duży potencjał, jeśli chodzi o młodych zawodników. Jeżeli będą chcieli tylko pracować, to myślę, że przyniosą wiele dobrego dla tego klubu.

Sonda
Czy Olimpia Grudziądz pokona Wisłę Kraków w 1/4 Pucharu Polski?
Olimpia wygrana grudziadz 22

i

Autor: Nadesłane/Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz są liderem w swojej grupie ligowej

Czy Michała Cywińskiego zobaczymy wiosną w barwach Olimpii Grudziądz?

Na to pytanie jest mi ciężko w tym momencie odpowiedzieć, natomiast mimo wszystko mam nadzieję, że tak się stanie.

Są już jakieś oferty?

Myślę, że to nie czas i miejsce, żeby o tym rozmawiać. Jeśli coś się będzie działo w tym temacie, to na pewno wyjdzie to na światło dzienne.

Na koniec zapytam jeszcze o przerwę w rozgrywkach i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak zamierzasz spędzić ten czas?

Wiadomo, będę chciał odpocząć trochę z rodziną. Żona też jest w ciąży i niebawem rodzi. Czekają nas radosne chwile.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl