ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski To kolejna edycja Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego

We wrześniu rusza głosowanie w GBO. Znamy listę projektów

2022-08-29 20:28

W poniedziałek (29 sierpnia) opublikowana została lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Mieszkańcy wybierać będą przez niemal cały wrzesień.

Mieszkańcy złożyli 94 projekty, z czego ocenę formalną przeszło 87 zadań. I to właśnie one trafiły na ostateczną listę. Wśród nich jest 20 zadań ogólnomiejskich, 12 miękkich oraz 55 okręgowych.

Głosowanie odbędzie się w dniach 5-30 września do godziny 15.00. Wzorem poprzednich edycji, odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie, za pomocą systemu do obsługi GBO dostępnego na stronie internetowej grudziadz.budzet-obywatelski.org, gdzie można także znaleźć wszystkie szczegółowe informacje.

Głosowanie odbywa się bez rejestracji

Wystarczy uzupełnić swoje dane osobowe, potwierdzić zawarte oświadczenia, wybrać projekty, na które chce się zagłosować, a następnie potwierdzić swój głos wpisując kod otrzymany w wiadomości SMS. Żadne opłaty nie zostaną naliczone. Z jednego numeru telefonu swoje głosy może potwierdzić 5 osób.

Każdy z mieszkańców zagłosować może tylko raz, oddając głosy na dwa zadania ogólnomiejskie, dwa miękkie oraz dwa osiedlowe, ale wyłącznie z okręgu, w którym mieszka.

Wyniki głosowania podane zostaną do wiadomości do 14 października.

Jakie projekty wezmą udział w głosowaniu? Ich lista znajduje się w linku poniżej:

LISTA PROJEKTÓW GBO 2023

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56