rada grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Radni podczas wrześniowej sesji uchwalili m.in. zmiany w grudziądzkim budżecie

Ważne zmiany w grudziądzkim budżecie. Będzie m.in. remont ulicy Dywizjonu 303

2022-09-29 15:55

W najbliższym czasie w Grudziądzu rozpoczną się dwie spore inwestycje. Powstanie slip nad Wisłą oraz przeprowadzony zostanie remont ul. Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko. Są one możliwe dzięki zmianom, które na ostatniej sesji przegłosowali radni.

Uchwała w sprawie zmian budżetowych poparta została przez 13 radnych, przy 6 głosach przeciw.

Mieszkańcy z ul. Dywizjonu 303 mogą odetchnąć z ulgą

Pierwsza z wprowadzonych zmian w budżecie miasta to dodatkowe środki na remont ul. Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko. Pierwotnie prace rozpocząć się tam miały jeszcze w lipcu, ale zarówno pierwszy jak i drugi przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, ponieważ składane oferty przewyższały zaplanowane na tę inwestycję środki.

Miasto na remont ul. Dywizjonu 303 zaplanowało wstępnie 3,8 miliona złotych. Zapisane w miejskiej kasie finalnie okazały się nie wystarczające i aby prace mogły się rozpocząć trzeba było dołożyć.

Prace rozpoczną się także nad Wisłą

Drugą zmianą w uchwale budżetowej są dodatkowe środki na budowę slipu nad Wisłą. W tym przypadku do zamknięcia postępowania przetargowe brakowało ok. 300 tys. złotych. Te pieniądze również zostaną dołożone.

Spółka miejska do likwidacji

Podczas wrześniowej sesji radni zdecydowali się również na likwidację jednej ze spółek miejskich. Chodzi o Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe.

Spółka od dłuższego czasu była w trudnej sytuacji, a jej dokapitalizowanie - jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - nie wchodziły w grę. Ratusz próbując ustabilizować finanse poręczeń kredytowych podejmował kilka działań:

Prezydent Grudziądza wystosował do Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. z siedzibą wWarszawie (wspólnik mniejszościowy GPK Sp. z o.o.) propozycję przeprowadzenia operacji obniżenia kapitału zakładowego GPK Sp. z o.o. (w drodze umorzenia udziałów, bezwynagrodzenia dla ich właścicieli), z przeznaczeniem na pokrycie wygenerowanych dotychczas strat. Wspólnik mniejszościowy nie wyraził jednak zgody na podjęcie takich działań - czytamy w treści uchwały.

Miasto rozmowy w sprawie przejęcia Grudziądzkich Poręczeń Kredytowych prowadziło również z samym marszałkiem. Jednak również i tam nie uzyskano pozytywnej odpowiedzi.

Ostatecznie po krótkiej dyskusji 17 radnych zdecydowało się poprzeć uchwałę likwidującą Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe. Kolejna dwójka wstrzymała się od głosu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058