Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz utrzymają przewagę w ligowej tabeli

Piłka Nożna

Ważne przełamanie Olimpii Grudziądz! W końcu wygrana w Starogardzie Gdańskim

2023-05-06 15:59

Piłkarze Olimpii Grudziądz odnieśli ważną wygraną w Starogardzie Gdańskim. "Biało-zieloni" ograli miejscowy Klub Piłkarski 2:0 po dwóch trafieniach Konrada Gutowskiego.

Grudziądzanie pierwszy cios zadali już na początku spotkania. W 3' minucie golkipera gospodarzy pokonał Konrad Gutowski.

"Biało-zielonym" pomimo kilku dogodnych okazji nie udało się przed przerwą podwyższyć wyniku i na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Olimpii 1:0.

Początek drugiej części meczu ponownie należał do grudziądzkiego zespołu... i ponownie do Konrada Gutowskiego. Pomocnik Olimpii w 50' minucie strzelił swoją drugą bramkę w sobotnim spotkaniu w Starogardzie Gdańskim.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i zespół trenera Bogusława Baniaka mógł cieszyć się z niezwykle cennych - trzech oczek.

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Krzysztof Wicki, Sebastian Rogala, Sebastian Olszewski, Marcin Warcholak, Damian Vu Than, Kamil Kurowski (71' Patryk Skórecki), Jose Cabrera (89' Hubert Mich), Konrad Gutowski, Jakub Nawrocki (81' Hubert Konstanty), Szymon Stanisławski (89' Miłosz Matuszewski).

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają przed własną publicznością - 14 maja. Rywalem "Biało-zielonych" będzie drugi zespół Pogoni Szczecin. Rezerwy "Portowców" w tej kolejce - u siebie - rozbiły aż 6:0 inną ekipę z ligowej czołówki, Polonię Środa Wielkopolska. Początek meczu o godzinie 17.