pilka nożna

Autor: Pixabay

PIłka Nożna

Ważna wygrana Olimpii Grudziądz. Nie tracą dystansu do bezpiecznego miejsca w tabeli

2024-04-05 15:40

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii odnieśli bardzo ważną wygraną. Na wyjeździe pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 2:1. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali: Kacper Cichoń oraz Kacper Rychert.

Grudziądzanie pierwszą bramkę zdobyli już w 10' minucie spotkania. Do siatki gospodarzy trafił Kacper Cichoń. Na drugie trafienie "Biało-zieloni" czekali do 68' minucie. Wówczas rezultat na 2:0 podwyższył Kacper Rychert.

Zawodnicy Zagłębia II Lubin byli w stanie tylko raz pokonać Kacpra Górskiego. W 89' minucie do grudziądzkiej bramki trafił Marcel Regula.

Ostatecznie Olimpia Grudziądz wygrała na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin 2:1.

Zagłębie II Lubin: 1. Jasmin Burić - 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kamil Sochań, 4. Kacper Lepczyński, 5. Jakub Kolan (86, 13. Mateusz Lipp) - 7. Cyprian Popielec (46, 17. Adam Ratajczyk), 6. Mateusz Kizyma, 8. Kacper Terlecki (46, 16. Marcel Reguła), 10. Daniel Dudziński (63, 14. Mateusz Dziewiatowski), 11. Paweł Kruszelnicki (73, 18. Wojciech Szafranek) - 9. Rafał Adamski.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 16. Grzegorz Glapka (73, 7. Patryk Czarnowski), 6. Oskar Sikorski, 44. Dominik Frelek (86, 42. Fardin Rabet), 10. Kacper Cichoń (78, 20. Damian Vũ Thành), 29. Kacper Rychert - 11. Szymon Krocz.

Dzięki tej wygranej grudziądzanie nie stracili dystansu do bezpiecznego miejsca w drugoligowej tabeli. Obecnie tracą do niego cztery oczka.

Kolejny mecz podopieczni trenera Mariusza Pawlaka rozegrają na własnym stadionie. W najbliższą sobotę (6 kwietnia) o godzinie 19 zmierzą się z GKS-em Jastrzębie, czyli jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie na drugoligowych boiskach.