W szkołach średnich trwają przygotowania do matur

i

Autor: IV LO Grudziądz

W szkołach średnich trwają przygotowania do matur

2021-02-27 19:12

Wielkimi krokami zbliżamy się do maja, a to ważny moment dla maturzystów. Trwają przygotowania młodzieży do egzaminu dojrzałości co w czasie pandemii, nie jest najłatwiejsze. W IV LO przy ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu, ostatnie już próbne matury zaplanowano od 3 marca.

Ostatnie klasy szkół średnich mają przed sobą nie lada wyzwanie. Od miesięcy przez panującą pandemię do najważniejszego egzaminu, który jest przepustką na studia młodzi przygotowują się zdalnie. W "czwórce", zdalnie przeprowadzono próbną maturę już w grudniu, a rezultaty były bardzo zróżnicowane. Kolejna próba miała miejsce na początku tego roku, ta był już przeprowadzona stacjonarnie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

Już od 3 marca, młodzi będą mieli szansę stawić czoła ostatniej, próbnej maturze, ponownie w trybie stacjonarnym. Arkusze przygotowane zostaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które mają być dostosowane do finalnych wymogów obowiązujących na tegorocznej, majowej maturze. Jak informuje MEN, prawdopodobnie część wymagań, nie będzie obowiązywała na egzaminie przez trudności w nauce spowodowane pandemią.

Egzamin przeprowadzony zostanie w małych grupach uczniów, zostaną zachowane również pozostałe, wszelkie środki ostrożności.