kierowca

i

Autor: Pixabay Kierowcy będą musieli zwolnić

Bezpieczeństwo

W okolicach Grudziądza pojawił się nowy fotoradar. Wyłapuje sporo wykroczeń

2023-03-29 6:10

Fotoradar pojawił się na trasie pomiędzy Grudziądzem a Świeciem. To nowoczesne urządzenie, które m.in. rozróżni rodzaj samochodu oraz zidentyfikuje jazdę pod prąd.

Od 2016 roku - zgodnie ze znowelizowaną ustawą - fotoradary Straż Miejska straciła uprawnienia do kontrolowania kierowców przy pomocy takich urządzeń. Obecnie odpowiada za nie Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

W okolicach Grudziądza pojawił się fotoradar Mesta Fusion RN. Dwa pierwsze z nich już stoją na polskich drogach. Jeden bardzo blisko naszego miasta - w Górnej Grupie w powiecie świeckim.

Urządzenie potrafi mierzyć prędkość na ośmiu pasach, 32 samochodom jednocześnie. Ma lepszą kamerę, rozróżnia rodzaj samochodu, identyfikuje jazdę pod prąd, po chodniku lub pasem awaryjnym. Rozpoznaje też zbyt mały odstęp między pojazdami i reaguje na przekroczenie ciągłej linii na jezdni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Prezydent Barcelony o kryzysie Lewandowskiego: Jest profesjonalistą