Wyróżnienia

W Grudziądzu wręczono Nagrodę Flisaka. Posłuchaj relacji!

2024-06-13 10:50

To wyróżnienie dla niepowtarzalnych osobowości Grudziądza. Wręczono kolejne nagrody Flisaka. Tym razem powędrowały one do pięciu osób. O szczegółach posłuchacie na eska.pl.

Kolejne nagrody Flisaka trafiły do grudziądzkich osobowości. Tym razem wyróżniono łącznie pięć postaci z różnych dziedzin społecznych.

To są wszystko osoby, które odcisnęły piętno na historii naszego miasta, ale także jeżeli chodzi o promocję Grudziądza. Są ambasadorami naszego miasta - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Do grona wyróżnionych Flisaków dołączyła w tym roku m.in. Marta Wieliczko. Wicemistrzyni olimpijska z Tokio została tym samym najmłodszą laureatką nagrody.

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie spodziewałam się, że trafię do tego grona. Z Flisakiem mam wiele wspólnego. Zarówno on, jak i ja pracowaliśmy na wodzie - mówi Marta Wieliczko, wicemistrzyni olimpijska z Tokio.

W tym roku do grona laureatów dołączyli:

  • Marta Wieliczko - Srebrna medalistka z Tokio. Mistrzyni świata i Europy w wioślarstwie. Związana z Klubem KW Wisła Grudziądz. Ambasadorka naszego miasta w Europie i na świecie.
  • Joanna Biedermann - Jedna z pierwszych pilotek dreamlinera, pilotka balonowa. Szybowcowa mistrzyni Polski i Europy. Wychowawca kolejnych pokoleń pilotów jako instruktor.
  • Cezary Kopik - Artysta-rzeźbiarz. Zdobył uznanie za swoje dzieła zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tworzy od kilkudziesięciu lat i miłość do rzeźby odkrył już w dzieciństwie.
  • Piotr Bilski - Fotograf / reportażysta, którego pasja rozpoczęła się podczas służby wojskowej. Dziś jest wiceprezesem Grudziądzkiego Towarzystwa Fotograficznego "Kontrasty". Od ponad 50 lat fotografuje miasto i mieszkańców dla lokalnej prasy.
  • Gerard Szukay - nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń grudziądzan. Chemik. Swoją pasję do fotografii rozwijał przez lata, współpracując z lokalnymi gazetami.
Wręczono kolejne Nagrody Flisaka. Posłuchaj relacji:

Nagroda Grudziądzkiego Flisaka ustanowiona została we wrześniu 2021 roku z inicjatywy prezydenta Macieja Glamowskiego. Jest ona dedykowana osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta, a przyznawana jest za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze oraz kulturalne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

To ma ratować zdrowie polskich piłkarzy. Specjalna przesyłka czekała pod hotelem