wlamywacz grudziadz

i

Autor: Pixabay Mężczyzna wcześniej próbował okraść m.in. skrzynkę w Szczecinie

W Grudziądzu wpadł włamywacz do paczkomatów. Policja złapała go na gorącym uczynku

2022-10-20 12:39

Funkcjonariusze z Grudziądza zatrzymali na „gorącym uczynku” 32-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który usiłował włamać się do paczkomatu. Jak się okazuje - mężczyzna podobnych kradzieży dokonywał już wcześniej, i to nie tylko na terenie naszego miasta.

Mężczyznę schwytano w momencie, gdy usiłował włamać się do kolejnego paczkomatu. 32-latek był już wcześniej wytypowany przez policjantów, ponieważ kilka dni temu dokonał podobnej kradzieży z innego paczkomatu, tego przy ulicy Dworcowej.

Doszło do niej w nocy z soboty na niedzielę (15/16.10.22). Dyżurny grudziądzkiej policji został poinformowany o włamaniu do paczkomatu, skąd nieznany sprawca ukradł paczkę z elektroniką wartą blisko 4 tys. złotych - przekazuje Iwona Wieczorek z KMP w Grudziądzu.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zamieszany jest również we włamanie do skrytki w Szczecinie. Doszło do niej w połowie sierpnia. Wtedy jednak nic nie ukradł, ponieważ pomylił się i sforsował zamki do skrzynki, która była pusta.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Mieli zlecić zabójstwo policjanta. Początek procesu