Wiślanka Grudziądz

i

Autor: Facebook / Twierdza Grudziądz Wiślanka Grudziądz

Sport

W Grudziądzu w piłkę grają także dziewczyny! Twierdza łączy się z Wiślanką

2024-01-26 9:39

Postanowili połączyć siły, aby rozwijać piłkę nożną wśród dziewcząt. Amatorska drużyna Twierdza Grudziądz została częścią Kobiecej Szkółki Piłkarskiej „Wiślanka”. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Twierdza Grudziądz to nowa drużyna piłkarska na mapie naszego miasta. Złożona jest z ośmiu kobiet, które łączy pasja do futbolu.

Zaczęło się od tego, że na początku grałyśmy razem w innej drużynie piłkarskiej. Później założyłyśmy Twierdzę. Bardzo się polubiłyśmy. Na naszych treningach jest bardzo fajnie, mamy zdrową atmosferę – mówi Aleksandra Urban, zawodniczka Twierdzy.

Grudziądzanki mają już za sobą pierwszy turniej. W miniony weekend wystąpiły w rozgrywkach o puchar starosty pilskiego. Zajęły w nim trzecie miejsce (cztery mecze wygrane, trzy porażki). Więcej w artykule poniżej:

Twierdza i Wiślanka razem

Dziewczyny dotąd trenowały we własnym zakresie. Same organizowały sobie halę i zajęcia. Teraz stały się częścią większej organizacji. Twierdza Grudziądz dołączyła do funkcjonującej już od pewnego czasu w Grudziądzu – Kobiecej Szkółki Piłkarskiej „Wiślanka”.

Chciałyśmy rozwijać się dalej i mieć więcej perspektyw. Pojawiła się taka możliwość, aby dołączyć do „Wiślanki”. Mamy tam prawdziwych dwóch trenerów, Pawła i Fabiana – tłumaczy Ola.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i czwartki (o godzinie 18) w szkolnej hali przy ulicy Żeromskiego. W drużynie mile widziana będzie świeża krew.

Mamy trenerów, którzy dbają o to, żeby dopasować poziom umiejętności grupy do zawodniczek. Aktualnie jesteśmy w najstarszej grupie – mówi Oliwia Ossowska, kapitanka zespołu.

Chcą zagrać w lidze

Wiślanka poza treningami – chce również rywalizować w różnych turniejach i rozgrywkach ligowych. Pierwszy sprawdzianem będzie udział w kolejnej edycji Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej. Nowy sezon rusza już w marcu. Docelowo – dziewczyny chciałyby wystartować w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

W GLP będziemy miały okazję jeszcze bardziej się zgrać i sprawdzić na tle drużyn, które są złożone z chłopaków. We wrześniu rusza sezon w województwie. Fajnie, jakbyśmy mogły wziąć w niej udział – opowiada Aleksandra Urban.

Udział w IV lidze stoi jednak pod znakiem zapytania z dwóch powodów. Po pierwsze nie wiadomo, czy rozgrywki zostaną utworzone w naszym regionie (w tym ich nie ma). Po drugie – ważną rolę odgrywają także finanse.

Szukamy sponsorów i partnerów biznesowych. Osób, które chciałyby nas wesprzeć. Granie w lidze wiąże się ze sporymi kosztami. To m.in. wyjazdy na mecze ligowe – dodaje Ola.

Więcej o nowej – żeńskiej – drużynie piłkarskiej na mapie Grudziądza posłuchacie w rozmowie poniżej:

Zawodniczki Wiślanki Grudziądz w studiu Radia Eska. Posłuchajcie rozmowy:

Emisja rozmowy z dziewczynami dostępna będzie także w weekendowych magazynach: w sobotę o 7:30 oraz w niedzielę o 8 i o 21.

Wiślanka Grudziądz 2

i

Autor: Radio Eska Wiślanka Grudziądz w Radio Eska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jak Bronisław Cieślak został porucznikiem Borewiczem? Historia z Koprem