magazyn centralny

i

Autor: Łukasz Piekarski Ukraińcy przebywają w Grudziądz m.in. w bursie szkolnej i hotelu klubowym Startu

W Grudziądzu spada liczba obywateli Ukrainy. Miasto zdecydowało się na zamknięcie magazynu centralnego

2022-10-28 22:55

Zamknięto magazyn centralny z darami dla Ukraińców. Pomoc uchodźcom w Grudziądzu będzie jednak kontynuowana ale w innej formie. Aktualnie liczba osób potrzebujących nie jest już tak wielka jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Zmienia się forma pomocy dla uchodźców. Ze względu na mniejszą ilość darów ale także samych Ukraińców przebywających w Grudziądzu, zamknięto magazyn centralny, w którym składowane były dary. Trwa podsumowywanie ostatnich kilku miesięcy działalności.

Miasto nadal pozostaje w pełnej gotowości pomocy dla indywidualnych rodzin, które znajdują się w sytuacji kryzysowej. Wiele będzie oczywiście zależało od rozwoju wydarzeń. W magazynie centralnym przyjęto łącznie 232 dostawy z punktów zbiórki darów, które były zlokalizowane na terenie całego miasta, a także zakładów przemysłowych, banku żywności oraz innych osób i organizacji - mówi Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Działalność magazynu centralnego została zawieszona 5 października. Sytuacja na wojennym froncie jest jednak dynamiczna.

Obecnie magazyn centralny przygotowuje się do oddania powierzchni magazynowej. Pozostałe dary zostaną przeniesione do magazynu podręcznego, który mieści się w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Stamtąd za pośrednictwem służb wojewody będą przesyłane na teren Ukrainy - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego.

Aktualnie 150 Ukraińców ma zapewniony dach nad głową w Bursie oraz hotelu klubu Start.

Do tematu wrócimy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Gen. Drewniak: "Dzisiaj Ukraina ma inicjatywę i to Ukraina dyktuje warunki gdzie atakuje" [Express Biedrzyckiej]