stypendia ratusz

i

Autor: Łukasz Piekarski Pięć osób otrzyma kolejne stypendium kulturalne

Kultura

W Grudziądzu przyznano kolejne stypendia artystyczne. Kto otrzyma wsparcie swojej działalności?

2024-06-25 12:20

Pięciu grudziądzkich artystów otrzymało stypendia Miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki na drugie półrocze 2024. Wsparcie uzyskały 4 projekty muzyczne oraz 1 plastyczny.

Miejskie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego twórcom mieszkającym w Grudziądzu. Wsparcie projektów lokalnych ma motywować ich do podejmowania wyzwań w działalności artystycznej oraz pomaga realizować autorskie projekty w sferze kultury.

Komisja stypendialna złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych Komisji Kultury oraz przedstawicieli Wydziału Kultury i Sportu pozytywnie oceniła 5 złożonych wniosków i postanowiła wesprzeć stypendiami następujące projekty:

  • Izabela Zajechowska – wokalistka, stypendium (3.500 zł) przeznaczy na doskonalenie umiejętności wokalnych z profesjonalnym instruktorem oraz udział w warsztatach wokalnych.
  • Agnieszka Seweryniak – wielokrotnie nagradzana, utalentowana wokalistka, z przyznanego stypendium (kwota 4.500 zł), nagra płytę z 10 utworami, pozostała kwota stypendium posłuży do opłacenia akredytacji w konkursach wokalnych i festiwalach.
  • Daria Dunajska – wokalistka zespołu „Poezja Wysokiej Próby”, której przyznane stypendium (kwota 6.400 zł) pozwoli na nagranie materiału instrumentalnego oraz wokalnego w studio do debiutanckiej płyty zespołu.
  • Aleksandra Kozłowska – przyznane w wysokości 3.500 stypendium pozwoli młodej pianistce doskonalić umiejętności podczas XIII Ogólnopolskich Warsztatach Pianistycznych w Łańcucie.
  • Michał Burzyński – artysta plastyk, stypendium (4.800 zł) przeznaczy na realizację wystawy obejmującej 7 obrazów i 1 rzeźbę wraz z warstwą dźwiękową, której wernisaż planowany jest na grudzień 2024 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas 91 razy udzielono tej formy wsparcia artystom i ludziom kultury. Na rok 2024 w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel kwotę 50.000 zł, do dyspozycji Komisji na II półrocze 2024 r. pozostała kwota 22.700 zł, która została w całości rozdysponowana.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - PROF. MAŁGORZATA MOLĘDA-ZDZIECH