ptasia remiza

i

Autor: Pixabay "Ptasia remiza" ma być nowym miejscem dla warsztatów edukacyjnych dla dzieci

W Grudziądzu powstanie "Ptasia remiza". Miasto dostało 10 tys. dofinansowania [AUDIO]

2021-02-22 18:07

Grudziądz został laureatem XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii. Nagrodą jest dofinansowanie do projektu utworzenia stacji przyrodniczo-edukacyjnej „Ptasia remiza”.

W Grudziądzu powstanie nowe miejsce, w którym edukacja spotka się z edukacją. Stanie się tak dzięki dofinansowaniu z Funduszu Naturalnej Energii. Nasze miasto zostało laureatem konkursu i w nagrodę otrzyma grant w wysokości 10 tys. złotych na stworzenie stacji przyrodniczo-edukacyjnej „Ptasia remiza”.

Celem projektu jest stworzenie terenowego punktu edukacyjnego będącego przede wszystkim miejscem, w którym panują dogodne warunki do bytowania ptaków, owadów, gadów i małych ssaków. Przedsięwzięcie ma też na celu ukazanie dzikiej roślinności leśnej stanowiącej warstwę podszytu jako czynnika mającego bardzo duży wpływ na różnorodność gatunkową zwierząt w ekosystemach naturalnych oraz sztucznych - mówi Natalia Granica z grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Są pieniądze na inicjatywy mieszkańców. Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej edycji aż 221 projektów starało się o dofinansowanie. Jury nagrodziło 48 projektów, a 3 najlepsze wyróżniło. Wśród nagrodzonych znalazła się gmina-miasto Grudziądz.

Odbiorcami projektu będą dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych, dla których przygotowane zostaną warsztaty terenowe. Jednak „Ptasia remiza” będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców. Projekt zakłada, że stacja pojawi się koło Ronda ks. Jerzego Popiełuszki, przy wejściu do lasu - dodaje urzędniczka.

Projekt przygotował Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Koszt zadania to 12.480,00 złotych, z czego 10.000,00 złotych to wysokość przyznanego grantu od Funduszu Naturalnej Energii.

Mówi Natalia Granica z grudziądzkiego ratusza. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016