obchody kopernik

i

Autor: Łukasz Piekarski Udział w obchodach wzięli przedstawiciele planetarium, rady miejskiej oraz szkół

Skromne obchody 548. urodzin Mikołaja Kopernika w Grudziądzu [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-02-19 14:07

Grudziądzanie pamiętają o urodzinach Mikołaja Kopernika. W 548. rocznicę urodzin wielkiego astronoma złożyli kwiaty pod jego pomnikiem. Obchody ze względu na trwającą pandemię były dużo skromniejsze niż zazwyczaj.

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku. Grudziądz także świętuje jego urodziny. Z tej okazji złożono kwiaty pod pomnikiem astronoma na Placu Miłośników Astronomii. W wydarzeniu uczestniczyli: radny Łukasz Piasecki, kierownik grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Sebastian Soberski oraz przedstawiciele placówek oświatowych, których patronem jest astronom – Przedszkole Miejskie „Kopernik”, Technikum im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

Pandemia nie może sprawić, że zapomnimy o urodzinach legendarnego astronoma, Mikołaja Kopernika. Warto dodać, że tę uroczystością rozpoczynamy w naszym mieście 49. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie - mówi Sebastian Soberski z grudziądzkiego planetarium.

ZOBACZ TEŻ - Są pieniądze na inicjatywy mieszkańców. Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Dni Kopernikowskie organizowane są dla upamiętnienia pobytu Mikołaja Kopernika w naszym mieście, który miał miejsce 22 marca 1522 roku. Program imprez opublikowany zostanie w przyszłym tygodniu.

Większość wydarzeń odbędzie się w formie on line - dodaje szef grudziądzkiego planetarium.

Grudziądzkie obchody urodzin Mikołaja Kopernika. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Łazik Perseverance wylądował na Marsie