budowa łącznika

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Ruszyła budowa łącznika drogowego w Grudziądzu

Inwestycje drogowe

W Grudziądzu powstanie nowy łącznik ulic. Właśnie ruszyły prace

2023-08-09 0:10

Rozpoczęły się prace fragmentu łącznika ulic Łyskowskiego z Karabinierów w Grudziądzu. Obok powstaje hala targowa, a w pobliżu nową siedzibę budują strażacy.

Na części drogowej inwestycji rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze. Początkowo roboty nie będą prowadzone na pasie ruchu, więc nie ma w planie utrudnień dla kierowców.

W ramach zadania powstanie około 350-metrowy odcinek drogi oraz nowe rondo.

Nowy łącznik stanowić będzie dojazd do targowiska miejskiego, na którym powstaje aktualnie hala do handlu hurtowego dla lokalnych przedsiębiorców. Całe zadanie było przedmiotem jednego postępowania przetargowego i zostało podzielone na części - przekazują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Wybudowany łącznik ma docelowo zapewnić także dojazd do budowanej w pobliżu nowej strażnicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Wykonawcy budowy hali oraz drogi mają trzynaście miesięcy na zrealizowanie swoich zadań.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 25 milionów złotych. Przypomnijmy, że miasto otrzymało promesę jej finansowania z rządowego programu „Polski Ład” - informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Nowa ulica nosić będzie imię Wincentego Witosa, natomiast patronem powstającego ronda będzie jeden z Honorowych Obywateli Grudziądza - Damazy Klimek. Taką decyzję w maju podjęli lokalni radni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Na stu rannych ukraińskich żołnierzy tylko jeden odnosi obrażenia od kuli. Odłamki są najgroźniejsze