delfinek grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Umowa na budowę nowego basenu w Grudziądzu podpisana

Inwestycje

W Grudziądzu powstanie nowy basen. Umowa na "Delfinka" podpisana!

2024-05-03 23:30

Już niebawem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grudziądzu powstanie nowa pływalnia. Władze miasta podpisały umowę na budowę długo wyczekiwanego "Delfinka". O szczegółach przeczytacie i posłuchacie na eska.pl.

Kwota inwestycji sięga 35,6 miliona złotych, z czego aż 30 milionów złotych pochodzi z funduszy "Polskiego Ładu". Basen wybuduje firma Strabag.

Po wielu latach po raz pierwszy w Grudziądzu będzie budowany nowoczesny basen przyszkolny, z dwoma nieckami: jedna niecka do zawodów sportowych, druga do nauki pływania - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Powstanie także zaplecze dla rodziców.

Firma Strabag będzie też odpowiedzialna za budowę układu drogowego doprowadzającego ruch do nowego obiektu.

Myślę, że pierwsza łopata zostanie wbita w pierwszych tygodniach, mam nadzieję, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z założonym harmonogramem i ten obiekt będzie szybko udostępniony dzieciom i młodzieży, tego wszyscy oczekujemy - dodaje włodarz Grudziądza.

Plan budowy „Delfinka” obejmuje okres od 2024 do 2027 roku.

Podpisali umowę na budowę "Delfinka" w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jak zmieni się basen "Akwawit" po remoncie?