kran woda

i

Autor: Pexels Barwienie wody może wystąpić 6 maja

Przydatne info

Grudziądz. Zielona woda w kranie? To może oznaczać awarię!

2024-05-06 7:55

6 maja do wody krążącej w miejskim systemie ciepłowniczym zostanie dodany barwnik – płyn CHEMPUR 2-5 barwiący wodę na kolor zielony. Szczegóły na eska.pl.

Na początku przyszłego tygodnia - w poniedziałek (6 maja) do wody krążącej w miejskim systemie ciepłowniczym - jak informuje spółka OPEC Grudziądz - dodany zostanie specjalny barwnik (płyn CHEMPUR 2-5). W efekcie z naszych kranów może polecieć zielona woda. O co chodzi?

Barwienie wody odbywa się cyklicznie i ma pomóc w wykryciu nieszczelności miejskiego systemu ciepłowniczego - informuje Marek Jopp ze spółki OPEC Grudziądz.

Co zrobić jeśli w naszym kranie faktycznie pojawi się zielona woda? Będzie to oznaczało, że mamy uszkodzony wymiennik ciepła.

Pojawienie się zielonej wody w Państwa urządzeniach sanitarnych będzie również oznaczało niekontrolowanie ubytki wody sieciowej - dodaje przedstawiciel OPEC-u.

Gdzie zgłosić nieszczelność?

W przypadku pojawienia się zielonego zabarwienia wody ważny będzie niezwłoczny kontakt z Pogotowiem Cieplnym pod numerem 993 (połączenie bezpłatne) lub z dyspozytorem pod numerem telefonu: 56 45 06 201, tel. kom. 506 007 978 lub e-mail: pogotowie@opec.pl

Zgodę na barwienie wody wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu. Użyty do tego celu preparat CHEMPUR 2-5 jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Skarby Józefa Piłsudskiego. Pamiątki po Marszałku