zbiorka krwi grudziadz

i

Autor: Radio ESKA To będzie jubileuszowa, dziesiąta akcja poboru krwi w Grudziądzu

W Grudziądzu poleje się krew! Przed nami kolejna zbiórka na Marinie

2022-05-17 11:11

Każda kropla krwi jest na wagę złota. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Z tej okazji w Grudziądzu zorganizowania zostanie kolejna akcja poboru tego bezcennego leku.

Przy takich akcjach zawsze ustawia się długa kolejka. W Grudziądzu odbędzie się zbiórka krwi dla dzieci, które ulegają wypadkom komunikacyjnym. Tegoroczny pobór będzie wyjątkowy, bo jubileuszowy.

To będzie dziesiąta akcja oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew, moje życie”. Tym razem spotkamy się nie w budynku Starostwa Powiatowego, lecz na grudziądzkiej Marinie – mówi Krzysztof Misiewicz, który jest organizatorem tego wydarzenia.

„W lato krew jest bardzo potrzebna”

Podobne akcje często organizowane są albo w okresie wakacyjnym, albo tuż przed. Celem zawsze są dzieci, które w tym okresie często ulegają różnym wypadkom komunikacyjnym.

Nadchodzi lato. W tym czasie mamy coraz więcej wypadków z udziałem dzieci. Wakacje dodatkowo są takim okresem, że jest mniej dawców. Wiadomo rozpoczynają się urlopy i nie wszyscy są na miejscu – dodaje nasz rozmówca.

Tegoroczna – jubileuszowa akcja odbędzie się w szczególnym dniu.

W tym roku spotkamy się 26 maja, czyli w dzień matki. Zachęcamy więc wszystkie mamy, które chciałyby oddać krew właśnie dla dzieci. Nigdy nie wiemy, kiedy taka pomoc okaże się bezcenna i potrzebna. Ponadto na mieszkańców Grudziądza zawsze można liczyć. Nie zawodzą nas służby mundurowe i ostatnio młodzież ze szkół średnich – opowiada Misiewicz.

Zbiórka krwi mniejsza niż zwykle

Tegoroczna zbiórka krwi odbędzie się w nieco okrojonej wersji i pomimo zawieszonej epidemii w reżimie sanitanym.

Przygotowanych stanowisk nie będzie tak jak zwykle osiem, tylko o połowę mniej, więc cztery. Nie będzie również tradycyjnego pączka, kawy czy grochówki. Liczymy, że za rok gdy zapomnimy już o pandemii będziemy mogli spotkać się na zdecydowanie większej akcji – kończy organizator wydarzenia.

Jubileuszowy pobór krwi odbędzie się 26 maja w godzinach od 9 do 16. Miejscem zbiórki będzie wspomniana już wcześniej grudziądzka Marina.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zbiórka krwi w Rychwałdzie