cieplo podwyzka

i

Autor: Pixabay Podwyżki najbardziej dotkną przedsiębiorców

Wzrosną opłaty!

W Grudziądzu kolejna podwyżka za ciepło! Najbardziej dotknie przedsiębiorców

2023-04-18 9:54

Podwyżki opłat zostaną wprowadzone od 1 maja 2023 roku. Więcej zapłacą wszyscy, którzy korzystają z ciepła systemowego. Najbardziej podwyżkę odczują osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Decyzję zmieniającą cennik OPEC-u Grudziądz wydał Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Wzrost cen za ciepło systemowe zaplanowany jest od 1 maja bieżącego roku.

O ile wzrośnie cena ciepła? Dla odbiorców podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Grudziądzu będzie to średnio o 2,6 proc., czyli o 3,77 zł/GJ netto (ok. 4,64 zł/GJ brutto).

Najbardziej zaplanowane od maja podwyżki odczuwają przedsiębiorcy, ponieważ nie są dodatkową ochroną ustawową. Chronione są nią osoby prywatne. Tutaj wyszczególnia się: gospodarstwa domowe, spółdzielnie i inne administracje mieszkaniowe, edukacyjne placówki oraz szpitale.

O ile wzrośnie cena ciepła systemowego u tzw. "podmiotów wrażliwych"? Od 1 maja 2023 to 0,44 zł/GJ netto (0,54 zł/GJ brutto), czyli będzie to podwyżka o 0,31 proc. 

W Grudziądzu do tego grona zalicza się ok. 700 budynków.

W przeliczeniu na złotówki - miesięcznie będzie to 2-3 złote. Pamiętajmy jednak, że w okresie od września 2022 do 1 stycznia 2023 , ceny ciepła brutto w Grudziądzu wzrosły o blisko 53 proc. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy przy bydgoskim Torbydzie
Listen on Spreaker.