telefon komorkowy

i

Autor: Pixabay Policja ostrzega przed oszustami

Uwaga na oszustów!

Policja ostrzega przed MMS o usługach erotycznych. Można stracić sporo pieniędzy!

2023-04-18 9:42

To oszustwo, które prowadzi do kradzieży naszych pieniędzy. Chodzi o wiadomości MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. Policjanci z Grudziądza ostrzegają przed klikaniem w niebezpieczne linki.

Wiadomość zaczyna się od MMS-a, wedle którego adresat ma włączony serwis zdjęć erotycznych. Z treści wiadomości możemy odczytać, że odbiorca wiadomości będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne na telefon.

Dalsza część informacji zawiera instrukcję jak należy zrezygnować z usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na wskazany we wiadomości numer. Wysłanie takiej wiadomości spowoduje uszczuplenie naszego konta o kwotę przeszło 11 zł - przekazują policjanci.

Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali.

wiadomosc mms

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Przykładowa wiadomość MMS

Pamiętajmy, że każda forma korespondencji, każda wysłana wiadomość na podany numer będzie pomniejszała nasze konto o wskazaną w treści wiadomości kwotę środków pieniężnych.

W przypadku otrzymania wiadomości o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium warto skontaktować się z sieciowym operatorem i zapytać o daną kwestię konsultanta.

Dla bezpieczeństwa, można poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową - dodają funkcjonariusze.

Dodatkowo można zapoznać się z regulaminem świadczenia takiej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl