punkt cidon

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Punkt CIDON działa w Grudziądzu

Program pilotażowy

W Grudziądzu działa punkt doradczy dla osób niepełnosprawnych. Podajemy godziny otwarcia!

2023-10-03 19:27

Na mapie Grudziądza pojawił się nowy punkt informacyjny dla osób niepełnosprawnych. To trzecie w naszym województwie Centrum Informacyjno-Doradcze. Jego inicjatorem jest PFRON.

Służą informacją dla osób z niepełnosprawnościami. W Grudziądzu od połowy września działa Centrum Informacyjno-Doradcze. Biuro znajduje się w budynku Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych przy ul. Parkowej.

Można dowiedzieć się jak starać się o orzeczenie, jakie programy aktualnie realizują organizacje pozarządowe, czy też jak złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON - mówi Dorota Siódmiak, pracownik biura w Grudziądzu.

CIDON to inaczej Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością świadczące kompleksowe usługi informacyjne i doradcze dla osób z niepełnosprawnością oraz ich otoczenia.

Powstające oddziały terenowe to projekt pilotażowy, który działa póki co w dwóch województwach. W naszym takie punkty uruchomiono w Bydgoszczy i Włocławku, a dziś również w Grudziądzu - mówi Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Punkt zlokalizowany jest przy ulicy Parkowej 25 - budynek Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu.

W Grudziądzu działa punkt doradczy dla osób niepełnosprawnych. Posłuchaj:

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 11.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Paulina Gałązka gorzko o aktorstwie: Bardzo łatwo grozi nam "szuflada"