pelnomocnik historia grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski Wcześniej tę funkcję pełnił radny Łukasz Piasecki

W Grudziądzu działa nowy pełnomocnik ds. uroczystości patriotycznych

2021-07-20 16:04

Powołano nowego pełnomocnika ds. uroczystości patriotycznych. Do jego zadań należeć będzie m.in. współpraca z komórkami Urzędu Miejskiego przy organizacji miejskich obchodów takich uroczystości.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski powołał nowego pełnomocnika do spraw koordynacji uroczystości patriotycznych. Od teraz za organizację tego rodzaju przedsięwzięć będzie odpowiedzialny Dariusz Miller.

Dziękuję panu Łukaszowi Piaseckiemu za pełnienie tej odpowiedzialnej i ciekawej funkcji. Jednak po jego rezygnacji, podjąłem decyzję o powołaniu kolejnej osoby. Dariusz Miller był zaangażowany od wielu miesięcy w organizację imprez patriotycznych, jest historykiem i związany jest z Kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, więc idee patriotyczne są mu bardzo bliskie. Stąd taka decyzja. Pana Dariusz wspierać będą dwie osoby – Katarzyna Miller oraz Joanna Piątkowska – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Zmiany w Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Łukasz Piasecki zdaje mandat radnego

Kim jest Dariusz Miller?

Dariusz Miller to wieloletni prezes grudziądzkiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Nauczyciel historii, obecnie zatrudniony w Szkole Podstawowej nr 16 im. Pułkownika Zbigniewa Makowieckiego w Grudziądzu. Aktywny propagator wartości i tradycji patriotycznych na terenie miasta m.in. poprzez zaangażowanie w tworzenie w szkołach sal pamięci związanych z etosem Armii Krajowej. Współorganizator popularnych od kilku lat uroczystości połączonych z inscenizacjami historycznymi na temat Powstania Warszawskiego. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność przez ŚZŻAK. Odznaczony Honorową Odznaką Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej za silne zaangażowanie w propagowanie historii CWK.

Będziemy działać i chcemy działać w sposób otwarty i w sposób angażujący młodzież szkolną. Kiedyś, przed pandemią, rzeczywiście wiele imprez robiliśmy z udziałem młodzieży. Chcemy wrócić do normalności – mówi Dariusz Miller.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 20.07, godz.10