konferencja glamowski

i

Autor: Łukasz Piekarski Sojusz Obywatelski Grudziądz

Wybory 2024

W Grudziądzu dojdzie do wyborczej powtórki sprzed 5 lat. Maciej Glamowski ogłosił swój komitet

2024-02-15 8:37

Maciej Glamowski będzie ubiegał się o drugą kadencję. Prezydent poinformował o tym na konferencji prasowej. Zrobi to z Komitetu Wyborczego Wyborców Sojusz Obywatelski Grudziądz. W jego skład wchodzą także: Polska 2050, PSL oraz Nowa Lewica.

W Grudziądzu dojdzie do wyborczej powtórki z rozrywki. W nadchodzących wyborach samorządowych ponownie znajdzie się komitet Sojusz Obywatelski Grudziądz. Kandydatem środowisk Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy jest Maciej Glamowski.

Wspólnie razem pójdziemy do wyborów. Nasz komitet nazywa się Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski. Nazwa naszego komitetu jest dokładnie taka sama, jak przeszło pięć lat temu - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Konkretnie - w skład komitetu wejdą:

  • Nowa Lewica
  • Polska 2050
  • PSL
  • Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz
  • Stowarzyszenie "Tak dla Polski"

Twarzami projektu są także wiceprezydent Szymon Gurbin oraz przewodniczący rady miejskiej, Łukasz Kowarowski.

Oczekujemy, że będziemy mieli większość w radzie i będziemy mogli rządzić samodzielnie - mówi Łukasz Kowarowski.

W obecnej kadencji Sojusz Obywatelski Grudziądz miał także większość w radzie ale przy współpracy z Koalicją Obywatelską.

Wiele z rzeczy, tak bliskich Polsce 2050 reprezentuje prezydentura pana Macieja Glamowskiego. W związku z tym, nie wiedzieliśmy powodu, aby tworzyć jakieś pole konkurencji. Wręcz przeciwnie: bardzo świadomie i konsekwentnie jako środowisko Polski 2050, które tutaj od długiego czasu budujemy, będziemy pana prezydenta wspierać, bo Grudziądz idzie w dobrym kierunku - przekazuje z kolei Szymon Gurbin.

Jak będą wyglądały listy kandydatów? Panowie podczas spotkania z dziennikarzami zapewnili, że ich trójka to jedynki na listach. Czwartą - nieoficjalnie - ma być Róża Lewandowska. Tak wygląda ich podział na okręgi:

  • Szymon Gurbin - m.in. Rządz, Mniszek, Strzemięcin
  • Maciej Glamowski - m.in. Centrum,
  • Łukasz Kowarowski - m.in. os. Lotnisko,
  • Róża Lewandowska - m.in. Tarpno.

Więcej o utworzeniu komitetu wyborczego prezydenta Macieja Glamowskiego posłuchacie poniżej:

Prezydent Grudziądza zaprezentował swój komitet na wybory. Posłuchaj konferencji prasowej:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kiedy przebudowa kolejowej linii średnicowej w Warszawie?