gmina rowery

i

Autor: Nadesłane / Gmina Grudziądz Umowę podpisano w Urzędzie Gminy Grudziądz

W gminie Grudziądz powstaną kolejne ścieżki dla rowerzystów. Podpisano umowę z wykonawcą

2022-12-15 1:11

Gmina Grudziądz buduje kolejną drogę dla rowerów. Tym razem chodzi o relację Biały Bór - Wałdowo Szlacheckie – Ruda.

Pierwszy etap obejmuje fragment od drogi powiatowej nr 1395C na odcinku od Białego Boru (koniec chodnika przy Jeronimo Martins) do przystanku kolejowego w Wałdowie Szlacheckim. W drugim etapie zostanie wybudowany kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 1395C w kierunku DK55.

W ramach projektu zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka pieszo-rowerowa, perony przystankowe zlokalizowane w ciągu inwestycji pod przyszłe zatoki autobusowe, wykonany zostanie parking rowerowy i wiata w rejonie przystanku kolejowego. Ponadto przebudowane zostaną istniejąca jezdnia i chodniki kolidujące z nową ścieżką pieszo-rowerową.

Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwiększenia potencjału turystyczno-rekreacyjnego Gminy Grudziądz, a przede wszystkim do poprawy jakości środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji CO2 - przekazują urzędnicy z gminy. 

Całkowita wartość pierwszego etapu wyniesie 5 041 857,48 zł z czego ponad 3 mln pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach działania „Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63