konfa gkm

i

Autor: Łukasz Piekarski Vadim Tarasenko w GKM Grudziądz

Vadim Tarasenko z GKM-u Grudziądz dostał polskie obywatelstwo. Co dalej ze składem?

2023-01-27 20:17

Kadra GKM-u Grudziądz powiększy się o jednego zawodnika. Potwierdziły się wcześniejsze informacje o otrzymaniu polskiego obywatelstwa przez Vadima Tarasenkę. 28-latek będzie mógł więc występować na torach Ekstraligi.

Vadim Tarasenko oficjalnie z polskim obywatelstwem. Wieści przekazano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w GKM-ie Grudziądz. To oznacza, że 28-letni zawodnik będzie mógł występować w polskiej lidze.

Bardzo dziękuję ludziom, którzy zaangażowali się w ten proces. Dzięki nim mogę być teraz w pełni zintegrowany z Polską, z Państwem gdzie mieszkam na co dzień. Ci ludzie sprawili, że mogę mieć spokojniejszą głowę nie tylko o siebie, ale i o moją rodzinę. Teraz mam prawie łzy w oczach jak o tym mówię - mówi Vadim Tarasenko.

W sezonie 2022 r Wadim Tarasienko pracował w grudziądzkim klubie. Współpracował z teamem Kacpra Pludry. Junior "żółto-niebieskich" zaliczył najlepszy sezon w karierze!

Pomagałem młodszym kolegom z zespołu. Miałem kilka okazji do wyjazdu na tor w Grudziądzu, ale nie mogłem ścigać się spod taśmy. Mierzyłem czas swoich okrążeń - dodaje zawodnik.

Obecnie Tarasenko ma podpisane porozumienie z grudziądzkim klubem, a w najbliższych tygodniach ma dojść do rozmów w sprawie kontraktu. Jeśli go podpisze - a tak zapewniał na konferencji prasowej - to GKM będzie dysponował w swojej kadrze aż siódemką seniorów.

Na razie nie chcemy podejmować szybkich decyzji. Spotkamy się wszyscy, zobaczymy jaką formę na treningach będą prezentowali poszczególni zawodnicy - mówi Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz.

Nowy i stary sponsor

Podczas konferencji prasowej grudziądzki klub poinformował także o umowach sponsorskich. Na kolejny sezon została przedłużona współpraca ze sponsorem tytularnym klubu, czyli firmą ZOOLeszcz.

To będzie trzeci rok naszej firmy z grudziądzkim klubem. Czasy dla biznesu nie są najlepsze, ale co spowodowało, że zostajemy dalej? Na pewno ta atmosfera, która jest w tym klubie. Jestem wiele lat w sporcie w różnych organizacjach sportowych i to co się dzieje tutaj wewnątrz klubu, ta rodzinna atmosfera, to jest tylko do pozazdroszczenia - mówi Zbigniew Leszczyński, właściciel firmy ZOOLeszcz.

Nowym partnerem biznesowym GKM-u został z kolei Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Będzie wspierał zarówno pierwszą drużynę, jak i szkolenie młodzieży. Cieszymy się z zawarcia tej współpracy i nie chcielibyśmy na tym kończyć, cały czas staramy pozyskiwać nowych sponsorów na ten sezon, aby klub rozwijać nie tylko pod względem sportowym, ale i wizerunkowym. Dziękuję wszystkim osobom, które do tego się przyczyniły - dodaje prezes grudziądzkiego klubu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Jacek Karnowski [27.01.2023]