dyzurny grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Dyżurny jednostki podinspektor Michał Pryłowski

Uratował życie 75-letniemu mieszkańcowi Grudziądza. Wystarczyła rozmowa przez telefon

2022-09-06 13:44

Dyżurny grudziądzkiej policji uratował życie 75-latkowi. Funkcjonariusz, tuż po otrzymaniu informacji o próbie samobójczej, podjął działania, które doprowadziły do uratowania desperata.

Do grudziądzkiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o 75-letnim mieszkańcu Grudziądza, który poinformował najbliższą rodzinę o zamiarze odebrania sobie życia.

Dyżurny jednostki podinspektor Michał Pryłowski zadysponował do interwencji dwie załogi. Jednocześnie dodzwonił się do mężczyzny wymagającego pomocy. Ustalił, że znajduje się on w lesie niedaleko miejsca zamieszkania - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Funkcjonariusz przeprowadził z nim rozmowę, która skutkowała tym, że zrezygnował on z przerażających zamiarów. Po chwili 75-letni mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania, gdzie byli policjanci. Mundurowi wezwali załogę pogotowia.

Podinsp. Michał Pryłowski – policjant z 30-letnim stażem

Blisko 25 lat służby na stanowisku dowodzenia. Jego profesjonalna rozmowa oraz odpowiednie skoordynowanie pozostałych działań doprowadziły do zapobieżenia tragedii.

Dyżurny Policji oraz jego zastępca to bez wątpienia jedne z najważniejszych funkcji w policyjnych strukturach. W codziennej służbie na stanowisku dowodzenia muszą zmagać się z jej trudami np. z ogromnym stresem - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policjanci z Bydgoszczy wystawili aż siedem mandatów na jednym skrzyżowaniu