bezpieczna droga

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjantów we wrześniu można spotkać pod szkołami w Grudziądzu

Dbają o bezpieczną drogą do szkół w Grudziądzu

2022-09-05 10:15

W najbliższych dniach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” grudziądzcy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, placówek oświatowo-wychowawczych oraz na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Policjanci z grudziądzkiej jednostki jak co roku pojawią się w rejonie szkół aby pilnować tam porządku. Będą reagować na każde niewłaściwe zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W razie wystąpienia utrudnień w rejonach szkół funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem drogowym. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, które będą dowozić dzieci do szkół. Kierowcy tych pojazdów będą badani pod kątem trzeźwości - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Akcja poprzedzona była sprawdzeniem rejonów szkół miasta i powiatu pod kątem prawidłowego oznakowania, stosowania urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających np. sygnalizatorów czy barierek oddzielających chodniki od jezdni.

Policjanci z Grudziądza przypominają rodzicom!

Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego - dodaje policjant.

Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pożar budynku wielorodzinnego przy Robotniczej w Starachowicach