opec grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Czas realizacji budowy kotła to 2024 rok

Umowa na budowę kotła na słomę w Grudziądzu podpisana. Do kiedy potrwają prace?

2022-11-06 13:02

Umowę podpisano pomiędzy OPEC GRUDZIĄDZ a SBB ENERGY S.A.. Realizowany będzie projekt pod nazwą „Rozwój wysokosprawnej kogeneracji poprzez budowę biomasowej jednostki kotłowej w Elektrociepłowni Łąkowa w Grudziądzu”.

W uroczystym podpisaniu umowy w sali konferencyjnej OPEC wzięli udział m.in. Prezes Zarządu OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Marek Dec oraz Prezes Zarządu SBB Energy S.A. Ziemowit Słomczyński. Obecny był również prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Projekt realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Jest to zarazem pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, w której jako paliwo stosowana będzie luźna słoma. Wykonawca projektu to konsorcjum firm SBB ENERGY SA (Lider) oraz DP CLEAN TECH POLAND SA (Uczestnik). Termin jego realizacji wyznaczony został do 3 października 2024 roku.

Spółka OPEC GRUDZIĄDZ uzyskała finansowanie przedmiotowego projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 101.648.400 zł, z czego dofinansowanie stanowi dotacja w kwocie 50.824.200 zł oraz pożyczka na preferencyjnych warunkach w wysokości 50.824.200 zł. Zarówno dotacja, jak i pożyczka pozwolą na zbudowanie źródła ciepła, opalanego paliwem w postaci luźnej słomy, o mocy 12,5 MW.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kierowcy źli na remont drogi. Przejechanie niespełna 10 km zajmuje pół godziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE