max fricke

i

Autor: Nadesłane / GKM Grudziądz Kibice z Grudziądza sporo obiecują sobie po transferze Maxa Fricka

Znamy kadrę GKM-u Grudziądz na sezon 2023! Aż trzy nowe nazwiska

2022-11-05 0:00

Poznaliśmy skład Zooleszcz GKM-u Grudziądz na przyszłym sezon w PGE Ekstralidze. W kadrze "Żółto-niebieskich" pojawiło się aż trzech nowych zawodników. To Max Fricke, Mateusz Szczepaniak oraz spora niespodzienka - Gleb Chugunov.

W czwartym dniu okienka transferowego skład zaprezentowali działacze Zooleszcz GKM-u Grudziądz. Do drużyny na sezon 2023 w PGE Ekstralidze dołączyło trzech nowych zawodników.

Jako pierwszy zaprezentowany został Max Fricke. Australijczyk do Grudziądza trafił z Zielonej Góry, gdzie przez ostatnie dwa lata z powodzeniem reprezentował barwy Stelmet Falubazu. Max to stały uczestnik cyklu Grand Prix.

Max urodził się 29 marca 1996 roku, a swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 roku w Toruniu. Swój talent zaczął pokazywać jednak dopiero po przenosinach do Rybnika, gdzie startował w latach 2015-2017. Kolejne trzy sezony to starty w PGE Ekstralidze i ekipie z Wrocławia, z kolei od sezonu 2021 reprezentował zielonogórski Falubaz.

Kolejny zawodnikiem zaprezentowanym przez działaczy GKM-u był Mateusz Szczepaniak. Ostatnie dwa lata urodzony w Ostrowie Wielkopolskim 35-letni zawodnik spędził na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej w barwach Wilków z Krosna. Doświadczony senior był jednym z głównych autorów awansu krośnian do PGE Ekstraligi. W najlepszej lidze świata ostatni raz startował w 2020 roku, kiedy to przywdziewał plastron ROW Rybnik, a jednym z jego najlepszych występów było spotkanie na grudziądzkim torze.

Trzecim i ostatnim - nowym nabytkiem grudziądzkiego zespołu - został Gleb Chugunov. Ta wiadomość była pewnego rodzaju niespodzianką. O transferze podczas corocznej gali podsumowującej sezon poinformował prezes klubu, Marcin Murawski.

Ponadto przedłużono dotychczasowe umowy z Norbertem Krakowiakiem i Frederikem Jakobsenem (w tym drugim przypadku na dwa lata). Ważny kontrakt z grudziądzkim zespołem miał z kolei Nicki Pedersen.

W trakcie gali poznaliśmy również formację juniorską Zooleszcz GKM-u Grudziądz. W sezonie 2023 tworzyć ją będą: Kacper Pludra, Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski oraz Seweryn Orgacki.

Ostatnią wiadomością dnia były przedłużone umowy ze sztabem szkoleniowym. Trenerem pierwszej drużyny pozostanie Janusz Ślączka. Młodzieżą przez kolejne dwa sezony będzie się z kolei zajmował Robert Kościecha.

Czy ten skład pozwoli grudziądzkiemu GKM-owi walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie w PGE Ekstralidze? Zapraszamy do oddawania głosów w naszej sondzie!

Sonda
Czy obecny skład Zooleszcz GKM-u Grudziądz wywalczy awans do fazy play off?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kierowcy źli na remont drogi. Przejechanie niespełna 10 km zajmuje pół godziny