rybacka remont

i

Autor: Łukasz Piekarski Miasto wybrał najkorzystniejszą ofertę z ostatniego przetargu

Ulica Rybacka w Grudziądza będzie wyremontowana. Miasto wybrało wykonawcę

2023-03-09 23:57

Ulica Rybacka prawdopodobnie doczeka się długo wyczekiwanego remontu. Grudziądzki ratusz zdecydował się na wybór najkorzystniejszej oferty z ostatniego przetargu. Oznacza to, że magistrat dołoży brakującą kwotę.

Pod koniec stycznia wydawało się, że remont ulicy Rybackiej w centrum Grudziądza znów się oddalił. Najtańsza oferta złożona w ostatnim przetargu przekraczała budżet miasta zaplanowany na tę inwestycję o blisko 300 tysięcy złotych.

Rozmawiać z prezydentem Maciejem Glamowskim w tej sprawie miał radny KO, Paweł Napolski.

Będę zabiegał aby pan prezydent jako autor budżetu miasta zwiększył środki na realizację tego zadania, abyśmy jeszcze w lutym jako radni mogli głosować nad budżetem, w którym zabezpieczone zostaną dodatkowe pieniądze niezbędne do zrealizowania tego długo wyczekiwanego zadania - zapowiadał radny Paweł Napolski.

Ostatecznie miasto zdecydowało się na wybór najkorzystniejszej i jednocześnie najtańszej oferty z ostatniego przetargu.

Tym razem padło na firmę z Grudziądza - Budowlano-Drogowa PRASBET sp. z o.o. sp.k. Zaproponowana kwota to 5.086.050,00 zł.

Jak informują urzędnicy - do podpisania umowy z wybranych wykonawcą ma dojść w przyszłym tygodniu. A to oznacza, że prace na ulicy Rybackiej rozpoczną się wczesną wiosną.

Ulica Rybacka w Grudziądzu - jak się zmieni?

Ulica Rybacka w centrum Grudziądza po remoncie stanie się drogą jednokierunkową.

Nową nawierzchnię otrzyma zarówno jezdnia, jak i chodniki. Powstanie w tym miejscu także dwukierunkowa droga dla rowerów. Będzie też wybudowane połączenie ścieżki rowerowej z tą na Al. 23 stycznia oraz Portową - mówi Łukasz Kaczmarek z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Remont miał rozpocząć się już w grudniu ubiegłego roku. Wówczas jednak - wykonawca wybrany w drugim przetargu - nie zjawił się na podpisaniu umowy z ratuszem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl