rybacka remont

i

Autor: Łukasz Piekarski Do najtańszej oferty w trzecim przetargu brakuje ok. 300 tysięcy złotych

Grudziądz. Rybacka jednak do remontu? Radny będzie rozmawiał z prezydentem

2023-02-02 19:03

Remont ulicy Rybackiej oddalony jest o niespełna 300 tysięcy złotych. Tyle aktualnie brakuje w grudziądzkiej kasie, by rozpocząć prace. O dołożenie środków do tej inwestycji będzie zabiegał radny Koalicji Obywatelskiej, Paweł Napolski.

Do trzeciego przetargu na remont ulicy Rybackiej zgłosiły się cztery firmy. Miasto na ten cel zaplanowało 4,8 mln złotych. Po otwarciu kopert okazało się, że każda ze złożonych ofert przewyższa tę kwotę. Najtańsza o około 300 tysięcy złotych.

Będę zabiegał aby pan prezydent jako autor budżetu miasta zwiększył środki na realizację tego zadania, abyśmy jeszcze w lutym jako radni mogli głosować nad budżetem, w którym zabezpieczone zostaną dodatkowe pieniądze niezbędne do zrealizowania tego długo wyczekiwanego zadania - zapowiada radny Paweł Napolski.

Przypomnijmy, ulica Rybacka w centrum Grudziądza po remoncie stanie się drogą jednokierunkową.

Nową nawierzchnię otrzyma zarówno jezdnia, jak i chodniki. Powstanie w tym miejscu także dwukierunkowa droga dla rowerów. Będzie też wybudowane połączenie ścieżki rowerowej z tą na Al. 23 stycznia oraz Portową - mówi Łukasz Kaczmarek z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Remont miał rozpocząć się już w grudniu ubiegłego roku. Wówczas jednak - wykonawca wybrany w drugim przetargu - nie zjawił się na podpisaniu umowy z ratuszem.

Sonda
Czy miasto dołoży brakującą kwotę do remontu ulicy Rybackiej?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów do Polski