Ulica Powojowa

i

Autor: Nadesłane Ulica Powojowa w Grudziądzu jest w kiepskim stanie

Drogowy apel

Ulica Powojowa w Grudziądzu czeka na remont. Mieszkańcy stworzyli petycję!

2023-07-03 13:50

Mieszkańcy ulicy Powojowej w Grudziądzu przygotowali specjalną petycję skierowaną do Zarządu Dróg Miejskich. Chodzi o remont ich drogi, która jest w fatalnym stanie od wielu lat.

Ulica Powojowa wymaga natychmiastowego remontu. Tego oczekują mieszkańcy, którzy w szczególności mają swoje domy tuż przy samej drodze. Jezdnia co pewien czas naprawiana jest równiarką oraz uzupełniana tłuczniem betonowym.

Paradoksalnie poprawa stanu nawierzchni w postaci zlikwidowania dziur, sytuację życiową pogorszyła jeszcze bardziej. Samochody na poprawionej nawierzchni jeżdżą teraz znacznie szybciej, a tumany kurzu wydobywające się przy tym, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Okna od strony tej ulicy muszą być w ciągu dnia pozamykane bo kurz dostaje się do domu – przekazuje nam jeden z mieszkańców ulicy Powojowej.

Wydobywający się kurz wpływa także negatywnie na stan zdrowia.

U syna po raz drugi zdiagnozowano zapalenie krtani objawiające się napadami charakterystycznego suchego kaszlu krtaniowego – dodaje.

„O aktywności fizycznej możemy zapomnieć”

Trudne warunki drogowe to także problem dla osób, które chciałyby uprawiać sport, bądź zwyczajnie wyjść na spacer.

Nie jest możliwe bieganie bądź jazda na rowerze na tej nawierzchni, wystające kawały betonowe kaleczą opony i są niebezpieczne podczas upadku – przekazuje nam kolejna mieszkanka z ulicy Powojowej.

Ponadto zwiększony wysiłek połączony z wdychaniem zapylonego betonowo-cementowym kurzem powietrza, ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie.

W związku z licznymi problemami – mieszkańcy z tej części Grudziądza przygotowali specjalną petycję w formie on line. Proszą w niej o pilny remont drogi.

My niżej podpisani mieszkańcy ulicy Powojowej oraz podrzędnych zwracamy się z prośbą o ujęcie ww. drogi w bieżących pracach remontowych i doprowadzenie nawierzchni do odpowiedniego stanu technicznego – płyt ażurowych/ asfaltu – czytamy w dokumencie, który dostępny jest w sieci.

Petycję może podpisać każdy pod poniższym linkiem.

PETYCJA POWOJOWA

Remont ulicy Powojowej w Grudziądzu. Jest odpowiedź ze strony ratusza

O ewentualne prace na wspomnianej drodze zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu. Jak się okazuje na remont Powojowej będzie trzeba trochę poczekać.

Ulica Powojowa nie jest ujęta w bieżącym roku budżetowym do przeprowadzenia kapitalnego remontu. Na wnioskowanej drodze w okresie wiosennym zostało wykonane mechaniczne profilowanie wraz z uzupełnieniem ubytków i wzmocnieniem nawierzchni destruktem betonowym – przekazuje nam Karol Piernicki, rzecznik prasowy ratusza.

Ulica Powojowa

i

Autor: Nadesłane Ulica Powojowa

Prace utrzymaniowe, które wykonywane są każdego roku, mają za zadanie utrzymanie nawierzchni w należytym stanie technicznym, umożliwiającym swobodne poruszanie się pojazdów i pieszych po odpowiednio wyprofilowanej i wzmocnionej nawierzchni do czasu zaplanowania i rozpoczęcia jej przebudowy.

Niestety Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za prędkość i styl jazdy kierowców poruszających się tą drogą – kończy przedstawiciel urzędu.

W ostatnim czasie do Zarządu Dróg Miejskich wpłynęła inna petycje związana z remontem drogi. Chodzi o Al. Sportowców na osiedlu Mniszek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl