sprawca zlodziej

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Jeden ze sprawców ma 16 lat

Ukradzonymi pieniędzmi nie cieszyli się zbyt długo. Sprawcy rozboju wpadli w ręce policji

2022-03-02 15:41

Trójka mężczyzn wtargnęła do sklepu na jednej ze stacji paliw. Ukradli pieniądze i szybko oddalili się autem. Kilka godzin później byli już w rękach grudziądzkich policjantów.

Policjanci z Grudziądza otrzymali zgłoszenie, że do jednej ze stacji paliw na terenie miasta wtargnął mężczyzna i grożąc obsłudze stacji narzędziem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Drugi stał w drzwiach na „czatach”, a trzeci czekał na nich w samochodzie. Po zabraniu pieniędzy uciekli.

Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu zgłoszenia i zebraniu wstępnych danych o sprawcach przystąpili do ich poszukiwań. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością, gdyż jeszcze tego samego dnia dwaj z nich próbowali włamać się do jednego ze sklepów w gminie Gruta, ale tam ich plany pokrzyżował sam właściciel - relacjonuje Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Właściciel sklepu po krótkim pościgu ujął obu i zaalarmował o wszystkim policjantów.

Trzeci z uczestniczących w rozboju mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później, gdzie następnie dołączył do swoich kompanów. W trakcie zatrzymania u jednego z rozbójników ujawniono również środki narkotyczne - dodaje policjant.

Po zebraniu materiału dowodowego, wszyscy (16, 19 i 24l.) usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto dwójka dodatkowo odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, a oprócz tego za posiadanie środków narkotycznych, bo w chwili zatrzymania miał je przy sobie.

Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wobec 19 i 24-latka zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyznom grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. O losie najmłodszego zdecyduje sąd dla nieletnich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

płk Piotr Gąstał: Rosjanie nie wyciągnęli wniosków. Ukraina dokonała cudu [Super Raport]