wsparcie od marszałka

i

Autor: Pixabay Wsparcie otrzymali uczniowie z trzech grudziądzkich szkół

Uczniowie z Grudziądza otrzymali stypendium od marszałka. Mamy listę wyróżnionych!

2020-12-28 16:15

15 uczniów z Grudziądza otrzyma stypendia w ramach drugiej edycji marszałkowskiego projektu „Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw”. Wysokość stypendium to od 200 do 500 złotych miesięcznie.

350 uczniów techników i 150 uczniów zasadniczych szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu „Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II”. Najlepsi otrzymają nawet 5 tysięcy złotych rocznie.

W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Pieniądze w ramach programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” trafią zarówno do uczniów techników jak i zasadniczych szkół zawodowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W gronie wyróżnionych uczniów jest 15 z Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Postępy prac na boisku przy SP nr 17 w Grudziądzu widać gołym okiem [ZDJĘCIA]

Którzy uczniowie z Grudziądza otrzymają stypendium marszałka?

Wsparcie trafi do trzech grudziądzkich szkół.

Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

- Buller Kamila- Guziec Kamila Justyna- Hejnowska Agnieszka- Kleczkowska Klaudia- Kołodziej Klaudia Magdalena- Leczkowska Karolina- Majdajska Roksana Magdalena- Ryba Wiktoria- Wiśniewski Tymoteusz

Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Grudziądzu

- Dudalski Aleks Artur - Kawalec Robert - Piórkowski Mateusz - Skabowski Łukasz Jacek - Thom Natalia

Ostatnim uczniem wyróżnionym przez marszałka Całbeckiego jest Szymon Andzel z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Projekt stypendialny „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” realizujemy w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 500 uczniów z 83 szkół w regionie.

Wsparcie przyznawane jest na okres 10 miesięcy.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?