zlota kielnia grudziadz

i

Autor: Nadesłane / ZSBiP w Grudziądzu Do finału konkursu "Złota Kielnia" awansowało dwóch uczniów z Grudziądza

Uczniowie grudziądzkiej "Budowlanki" w finale prestiżowego konkursu Złota Kielnia

2023-01-31 1:18

Uczniowie grudziądzkiej Budowlanki z kolejnymi sukcesami. Dwójka z nich przebrnęła wojewódzkie eliminacje i awansowała do ogólnopolskiego finału konkursu „Złota Kielnia”. Aktualnie przygotowują się do decydującej potyczki, która za kilka tygodni odbędzie się w Poznaniu.

Powalczą o tytuł najlepszego ucznia w swoim zawodzie. Dwóch przedstawicieli Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych z Grudziądza wystąpi w finale ogólnopolskiego konkursu „Złota Kielnia”. Obecnie trwają przygotowania.

Przygotowania idą pełną parą. Myślę, że powinno pójść mi bardzo dobrze na finale. Obecnie kładę płytki, czyli przygotowuję się na taki wypadek. Potem będę łączył je z podłogowymi panelami - opowiada Nikodem Szparniuk, finalista tegorocznej „Złotej Kielni”. 

Teraz skupiamy się przede wszystkim na rzeczach, których jeszcze nie było. Obstawiamy, że będą to m.in. ściany z pustaków. Inne rzeczy idą nam dość dobrze, więc szkolimy się z tego, z czego idzie nam nieco gorzej - dodaje Hubert Halik, uczeń grudziądzkiej "Budowlanki".

"To już tradycja"

To kolejny rok z rzędu, gdzie grudziądzka budowlanka ma swoich przedstawicieli w finałowej rundzie prestiżowego konkursu dla szkół zawodowych z całego kraju.

W tym roku dwójka uczniów naszej szkoły awansowało do finału. Jeden w zawodzie murarz-tynkarz, a drugi monter robót wykończeniowych budownictwa. Obecność naszych uczniów na tak prestiżowej imprezie zawsze podnosi rangę szkoły. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu - mówi Małgorzata Wieczorek, kierownik szkolenia praktycznego w grudziądzkiej budowlance. 

Finaliści do ostatniego etapu, który już za kilka tygodni odbędzie się w Poznaniu przygotowują się w nowej bazie szkoły. Ta od 1 września znajduje się w budynku przy ul. Sobieskiego na osiedlu Rządz.

Te nowe warunki, które tutaj posiadamy pozwalają nam na jeszcze lepsze przygotowanie naszych uczniów. Ponadto bardzo chętnie firmy zewnętrzne przyjeżdżają do nas na różnego rodzaju pokazy i szkolenia. Nasi uczniowie biorą w nich udział i podnoszą swoje kwalifikacje oraz umiejętności - dodaje Małgorzata Wieczorek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ratownicy Medyczni z Przemyśla wygrali batalię sądową z dyrektorem Stacji Pogotowia