auto grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Kierowca auta nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Później sam wypadł na pole

Uciekał przed policyjną kontrolą. Podczas pościgu wpadł w pole uprawne!

2021-04-08 16:50

W Nowych Mostach na drodze krajowej nr 16 26-letni kierowca hyundaia nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Krótka ucieczka zakończyła się na polu uprawnym w okolicach Grudziądza.

W miejscowości Nowe Mosty (ok. Grudziądza) policjanci z lokalnej „drogówki” rutynowo kontrolowali prędkość przejeżdżającym kierowcom. Około godziny 8.10 namierzyli kierującego hyundaiem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 27 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca – mieszkaniec powiatu olsztyńskiego postanowił zignorować znaki dawane przez policjanta , skręcił gwałtownie w drogę poprzeczną i zaczął uciekać - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Z basenu portowego przy Marinie wyłowiono ciało. Policja podaje rysopis mężczyzny! [AUDIO]

Po przejechaniu ok 50 m kontynuował ucieczkę jadąc po polu uprawnym. Warunki atmosferyczne oraz aktualny stan pola spowodowały jednak, że pojazd nie mógł kontynuować jazdy i ugrzązł w błocie.

26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je kilka lat wcześniej, ponadto okazało się że nie była to jego pierwsza ucieczka przed policją. Wcześniejsza zakończyła się wyrokiem sądowym w postaci 3-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów silnikowych, który nadal obowiązuje - dodaje policjant.

Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 08.04