Autor: Facebook / Tytani Wejherowo To trzecia porażka grudziądzan z rzędu

Piłka ręczna

Trwa niemoc piłkarzy ręcznych MKS-u. Grudziądza przegrali trzeci raz z rzędu

2023-12-03 10:58

Trwa czarna seria szczypiornistów MKS-u Bodega Grudziądz. Zespół grającego trenera, Sebastiana Rumniaka przegrał trzeci mecz z rzędu. Tym razem na wyjeździe z Tytanami Wejherowo 33:35.

Grudziądzanie w poprzednich - dwóch kolejkach przegrywali na wyjeździe z SMS-em Kwidzyn oraz u siebie z UKS Jedynka Morąg. Tym razem po emocjonującym spotkaniu polegli w Wejherowie z miejscowymi Tytanami.

Pierwsza połowa meczu napawała optymizmem. MKS na przerwę schodził przy prowadzeniu 19:17. Po zmianie stron gospodarze wyrównali, a w 50' minucie wyszli na prowadzenie 29:28.

Ostatecznie w końcówce Tytani odskoczyli grudziądzanom na dwie bramki przewagi i wygrali 35:33.

To trzecia porażka z rzędu szczypiornistów MKS-u Bodega Grudziądz.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Rumniaka byli: Bartosz Prietz (8 bramek) oraz Paweł Dzierżawski (6 bramek). Z kolei po stronie gospodarzy aż trzech szczypiornistów zakończyło mecz z 6 trafieniami na koncie. To: Sławomir Jurkiewicz, Radosław Sałata oraz Konrad Rompa.

MKS po tej porażce nadal ma na koncie 15 oczek (pięć wygranych i tyle samo przegranych). W tabeli grudziądzanie zajmują 5. miejsce. Liderem rozgrywek pozostaje Gwardia Koszalin - 27 punktów.

Kolejny mecz MKS rozegra 9 grudnia - ponownie na wyjeździe. Grudziądzanie w Obornikach zmierzą się z miejscową Spartą. Początek o godzinie 16.